top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Світу час переходити до більш радикальних санкцій щодо ядерної енергетики рф – Петро Олещук


Політолог, експерт АЦ «Об’єднана Україна» Петро Олещук в коментарі для телеканалу «Рада» назвав маловірогідним швидкий глобальний політичний ефект від зусиль місії МАГАТЕ із зменшення ядерних загроз внаслідок війскових злочинів рф в Україні.


«Я не став би тут висловлювати оптимістичні сподівання, тому що поки що відповідного ефекту не було, і ми повинні розуміти, з ким ми маємо справу. А маємо ми справу із терористами, які повною мірою показали себе ще на ранніх етапах окупації Запорізької АЕС, очевидно, що вони від своїх планів відмовлятись не збираються. В цій ситуації Європі і світу слід переходити до більш конкретних санкцій проти тих структур, які пов’язані з атомною енергетикою в росії, зокрема це «Росатом», задля того, щоб у подібний спосіб здійснювати тиск на росію», – зазначив експерт.


При цьому Петро Олещук визнав потрібною і надзвичайно корисною системну роботу місії на території України, що сприяє переосмисленню ролі росії та її пропаганди в посиленні загроз ядерній безпеці у світі.


«Ми маємо справу з терористами, тому передбачати їх дії достатньо складно. Місія МАГАТЕ, яку запросив до роботи особисто Володимир Зеленський, переслідувала низку цілей. По-перше, це очевидне розвінчання російської пропаганди, ідіотичних історій, які вони розказували про те, що начебто Україна виробляє за допомогою АЕС якусь «брудну бомбу». Очевидно, що в подібний спосіб росія намагалась здійснювати ядерний шантаж. Запросивши місію, Україна дала незаперечні докази того, що насправді ніхто про щось подібне і не думав. І єдиний, хто може застосувати «брудну бомбу» в Україні – це держава-терорист росія. Друга функція місії МАГАТЕ – безпосередній контроль за тим, що відбувається на території атомних електростанцій для того, щоб у росії було менше бажання здійснювати напади та обстріли відповідних об’єктів, щоб вони розуміли, що все це буде неодмінно зафіксовано», – підсумував політолог.


111 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page