top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Чому Папа Римський не зможе стати посередником між Україною та рф – Ігор Петренко


Спеціальна місія Ватикану дійсно може вплинути на повернення до України дітей. Про це в матеріалі для УНІАН повідомив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко. Нижче – повний текст матеріалу.


Папа Римський Франциск заявив про участь у секретній мирній місії, щоб допомогти завершити війну між Росією та Україною. Зокрема, він вже зустрівся з українськими біженцями, а нині планує провести зустріч з російським патріархом Кирилом.


ЗМІ, з посиланням на джерела, одразу розповсюдили новину про те, що президент України не давав згоди та не уповноважував Папу Римського на переговори від імені України. Своєю чергою, заступник голови Офісу Президента Михайло Подоляк припустив, що Святий престол може допомогти Україні повернути депортованих до Росії українських дітей.


На мою думку, спеціальна місія Ватикану дійсно може вплинути на повернення до України дітей. Це цілком в компетенції Папи Римського. Але ніяких пієтетів перед Ватиканом бути не може. Тут Україні було б вигідно балансувати та намагатись використати ініціативу Папи Франциска собі на користь.


Росія ж захоче, щоб Ватикан підіграв їй в частині відбілювання репутації та в частині передачі Києву якихось меседжів. РФ може бути в цьому зацікавлена після того ордеру, виписаного Міжнародним кримінальним судом щодо арешту Володимира Путіна. Саме тому російська влада може підіграти Ватикану і навіть піти на зустріч.


Звісно, повернення дітей не відмінить ордеру МКС для Путіна. Але таким чином, Росія спробує виправитись в очах міжнародної спільноти. Повернення дітей допоможе РФ зіграти на пропагандистському наративі про те, що дітей не викрадали, а, нібито, рятували від обстрілів. Начебто росіяни не нелюди, а спасителі. Мовляв, найбільші віряни, християни домовились і повернули дітей.


Можливо, на думку РФ такі дії можуть змінити наявність складу злочину для Міжнародного кримінального суду. Проте, зрозуміло, що злочин є, він відбувся, тому що це була завершена дія. Це вже юридичний нюанс.


Паралельно з цим, росіяни будуть просити, аби Папа Римський вплинув на Київ з закликами до перемир’я. Крім того, мова може йти про ситуацію з Києво-Печерською Лаврою та Московським патріархатом.


Вочевидь, у Ватикану є бажання просто долучитись до процесу врегулювання війни в Україні. По-перше, тому, що про неї говорять всі лідери світу, включно з Китаєм. Тож, не виконувати жодної миротворчої місії для Ватикану означало б не робити нічого. Логіка дуже проста: рано чи пізно війна закінчиться. Тоді виникне питання, що саме зробив Святий престол?


Вочевидь, Ватикан має певний трек відносин і з Україною, і з Російською Федерацією. Всі пам’ятають скандальну історію з хрестом, який несла українка та росіянка. Але зараз допомога Україні в поверненні дітей була б успішним кейсом для Папи Франциска. Це позитивна історія для вірян та відновлення довіри до Католицької церкви, з якою пов’язано вже дуже багато скандалів. Також це демонстрація того, що вони не сидять, склавши руки.


Посол України у Ватикані та релігієзнавець Андрій Юраш нещодавно заявив, що Папа Римський підтримує контакти з Росією, тому що бачить можливість припинити війну, використавши свій вплив на Путіна. Проте ми розуміємо, що насправді Ватикан не може принести мир і впливати на Росію, аби вона забрала свої війська.


Насправді Ватикан прямо видає бажане за дійсне, називаючи свій намір вплинути на Кирила чи Путіна — спеціальною місією.


Ключовий момент в тому, що Україна не давала Ватикану мандату для того, щоб він про щось подібне з кимось розмовляв як посередник. Адже наразі ні про які мирні перемовини з російською стороною не може бути й мови. За дипломатичним протоколом, в Офісі президента мають хіба що вислухати пропозиції Папи Франциска. Можливо, він навіть спробує донести позицію Росії, але Київ точно не зобов’язаний їх приймати.


Джерело: "УНІАН"

2 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page