top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Що стоїть за візитом Блінкена та Леммі до Києва? - Ігор Петренко


Цей візит викликає кілька важливих питань, включно з його таймінгом, метою прибуття ключових дипломатів двох провідних західних країн одночасно, можливими мирними переговорами та дозволом Україні застосовувати далекобійну зброю проти військових цілей у Росії. Про це у своєму блозі на сайті Realist.online повідомив політолог, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко. Нижче можна ознайомитись з текстом матеріалу.


Час проведення візиту Блінкена та Леммі можна розглядати через кілька призм. По-перше, візит відбувся напередодні другого Саміту миру, який є ключовим елементом стратегії України в дипломатичному врегулюванні війни. Важливість цього саміту підкреслює потреба України у підтримці міжнародних партнерів на найвищому рівні, щоб забезпечити результативність заходу. Спільна присутність головних дипломатів США та Великої Британії може свідчити про те, що обидві країни координують свої зусилля на глобальній арені для зміцнення позицій України на цих переговорах.


По-друге, цей візит слід розглядати в контексті ескалації дій росії та залучення нових видів озброєння, включаючи балістичні ракети, що постачаються Іраном. Така ескалація вимагає оперативної відповіді з боку міжнародної спільноти, тому США та Великобританія спішно координують свої дії, щоб допомогти Україні у її протистоянні російській агресії.


Той факт, що Блінкен і Леммі прибули разом, має особливе дипломатичне значення. По-перше, це демонстрація єдності західних союзників у підтримці України. Як зазначив сам Блінкен, "наша підтримка не залежить від будь-якої однієї країни, партії або виборів". Такий крок спрямований на те, щоб показати росії та всьому світові, що підтримка України не є тимчасовою чи залежною від політичних змін у цих країнах, а є стратегічною і довготривалою.

По-друге, цей візит також відображає необхідність узгодження дій між США та Великою Британією в контексті військової допомоги Україні, зокрема щодо надання далекобійної зброї. Як стало відомо з джерел, Велика Британія вже ухвалила рішення дозволити Україні використовувати ракети Storm Shadow по цілях у росії. Ймовірно, спільна поїздка двох дипломатів була частиною ширшої стратегії підготовки України до нового етапу бойових дій із застосуванням цієї зброї.


Заява Блінкена про те, що він планує повернутися до Вашингтона для обговорення цих питань із президентом Байденом, може свідчити про те, що питання далекобійної зброї ще не остаточно вирішене на рівні США. Проте спільна заява дипломатів про підтримку перемоги України та їхній намір забезпечити Україну всім необхідним для самооборони свідчать про те, що Вашингтон і Лондон продовжують розглядати надання більш потужної зброї як частину стратегії тиску на росію.


Цілком можливо, що цей візит частково стосується підготовки до потенційних мирних переговорів. Зеленський зазначив, що окрему увагу під час зустрічей було приділено підготовці другого Саміту миру. Однак, питання миру для України наразі нерозривно пов'язане з продовженням військових дій та необхідністю повернути окуповані території. Тому для Києва стратегічно важливо зберігати військову перевагу та зміцнювати свої позиції перед будь-якими переговорами. У цьому контексті зустріч Блінкена, Леммі та Зеленського може бути частиною узгодження дипломатичних та військових планів, щоб забезпечити кращу позицію України під час можливих переговорів.


Візит Блінкена та Леммі до Києва має стратегічне значення як з погляду військової, так і дипломатичної підтримки України. Час візиту та його ключові питання, зокрема Саміт миру, використання далекобійної зброї та зміцнення військової координації, свідчать про підготовку до нових етапів протистояння. Західні партнери не тільки демонструють свою готовність підтримувати Україну в її боротьбі, але й намагаються забезпечити необхідні умови для майбутніх дипломатичних зусиль, які можуть включати мирні переговори лише на вигідних для України умовах.


Джерело: "Realist.online"

14 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page