top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

За Зеленського санкції стали ефективним механізмом зупинки ворога в Україні, – Ігор Петренко


Згідно інформації "Українських новин", політолог, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко вважає, що правоохоронні органи та Рада національної безпеки (РНБО) України мають активніше накладати санкції на компанії та осіб, які повʼязані з країною-агресором Російською Федерацією. Про це політолог заявив в соціальній мережі Facebook.


"На днях президент Зеленський ввів санкції проти майже 200 осіб, серед яких судді Конституційного суду РФ, українські судді, які зрадили присягу Україні та багато інших посіпак Путіна. Наразі РНБО готується до впровадження санкцій про тих, хто допомагає росії обходити вже запроваджені обмеження. Це дуже важливий крок, який мають активно підтримати наші партнери. Загалом за президента Зеленського, санкційна політка України стала ефективним механізмом зупинки діяльності ворога на території нашої держави. Тут можна згадати, як ще до війни зупинили діяльність медіаімперії Медведчука, або кейс Міхаіла Воєводіна та Євгенія Гінера, які володіли в Україні 5 українськими обленерго, або Міхаіла Фрідмана чи Вадима Новинського, капітал яких був тісно переплетений з Кремлем. Загалом Україна вже наклала санкції на майже 10 тис. осіб та 6,5 тис. компаній", – написав Петренко.


"Проте цей список явно не є вичерпним і робота над очищенням країни від бізнес-колаборантів має тривати. Пов'язаних з РФ компаній набагато більше, ніж здається. Таких компаній станом на кінець 2022 року було понад 17 тис. Крім того, понад 3,6 тис. українських компаній підтримують російську агресію в Україні. Йдеться зокрема про білоруські та іранські компанії. Понад те, є купа компаній та осіб, які довгий час були учасниками злочинної політики рф з позбавлення України суверенітету, і почалась вона не 24 лютого 2022 року, а ще як мінімум у 2004 році, а найбільшого розквіту отримала в часи президенства Януковича. Далеко ходити не треба можна, наприклад, взяти кейс Дельта Банку Миколи Лагуна й санкційний список одразу може поповнитися. По-перше, свого часу Дельта Банк став інструментом з підриву фінансової стабільності й виведення через розроблені ФСБ РФ схеми державних грошей з України в офшорні, пов’язані з Росією компанії. По-друге, сам Лагун має дуже тісні звʼязки з Кіріллом Дмітрієвим який сьогодні є одним із найближчих до Путіна російських топ-чиновників і знаходиться під санкціями США та інших країн як очільник Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) та член рад директорів російських державних корпорацій. Ну і по-третє, Лагун має бізнесову діяльність в Криму та, вочевидь, російське громадянство. Як на мене, джекпот просто. І таких персон в Україні, на жаль, греблю гати", – додав експерт.


Петренко переконаний, що "правоохоронним органам треба активніше вишукувати таких осіб й забезпечувати судові вироки для них, а РНБО своєю чергою має активніше накладати санкції на всі компанії та всіх осіб, які тим чи інших способом повʼязані з РФ".


3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page