top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Україна системно працює на всіх рівнях над питанням постачання озброєнь – Ігор Петренко


Україна успішно стримує ворога на полі бою, а на політико-дипломатичному фронті має ще більш відчутні результати і з точки зору постачання зброї Україні, і з точки зору довготривалої політичної підтримки союзниками. Останні ракетні обстріли не приносять рф жодних відчутних результатів. Це терор, здійснюваний від безсилля, у той час, як Україна системно працює над закриттям свої стратегічних потреб. Про це в ефірі «Подробиці» на телеканалі Інтер повідомив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру «Об'єднана Україна» Ігор Петренко.


«В історії з постачанням танків досягнуто головного результату – відповідного політичного рішення. Звісно, є нюанси з часом його реалізації, оскільки необхідно забезпечити навчання, обслуговування, ремонтні потужності. Але і на ці питання ми можемо впливати, зокрема, в ході своїх міжнародних візитів Президент Зеленський успішно переконує партнерів, що ми можемо робити це швидше», – зазначив експерт.


Він також підкреслив, що в питанні постачання конкретних типів озброєння Україна послідовно працює за двома ключовими напрямами: формуванням лідерської позиції однієї з країн-партнерів та забезпеченням технічної спроможності України використовувати нові зразки зброї.


«Існують правила, яких потрібно дотримуватись, і в першу чергу вони стосуються владнання низки питань з країнами-виробниками озброєння. До прикладу, Великобританія каже про готовність постачати «Тайфуни». Але цей літак виробляється чотирма країнами. Окрім Великобританії, це Іспанія, Італія та Німеччина. Відповідно, необхідно отримати згоду і цих трьох країн. Тому є просування, іде дискусія, але потрібен час. Великобританія вже прийняла рішення про навчання наших пілотів, закладено відповідні кошти, а це вже скорочення проміжку часу до моменту, коли ми зможемо використовувати відповідне озброєння. Рф докладає надзусиль для того, щоб дискредитувати Україну, зменшити рівень підтримки, але з огляду на безрезультатність цих спроб, вони вдаються до ракетних обстрілів, як до останнього способу підживлювати свою пропаганду», – додав Ігор Петренко.


Джерело: «Інтер»

115 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page