top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Україна має скористатись вікном можливостей після війни та сформувати ефективну економіку


Експерти АЦ «Об’єднана Україна» Олексій Кущ, Антон Кучухідзе та Валентин Гладких провели пресконференцію у пресцентрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" на тему «Горизонти післявоєнного відновлення: економічний аспект», що стала підсумком короткого дослідження потенціалу відбудови України після завершення війни.


Ініціатор відповідного дослідження економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ констатував, що війна зруйнувала стару економічну модель України, але і парадоксальним чином створила нові можливості для розвитку, для розбудови більш ефективної економічної системи.


«Одним з головних завдань після перемоги України буде не стільки відновити старе, як побудувати нове. Велика частина європейських стандартів, до яких ми всі прагнемо, були створені в горнилі післявоєнного відновлення. Так у України виникне шанс побудувати новий, більш справедливий світ, справедливу економіку, подолати суспільну нерівність і створити більш привабливі умови для соціально-економічного розвитку», – зазначив експерт.


На думку експерта, Україна не повинна зосереджуватись лише на залученні інвестиційних ресурсів, оскільки це ще не гарантує, що держава скористається своїм шансом залишити в минулому всі набуті вади української економіки та українських суспільних відносин.


«В базових прогнозах, плануваннях, спостереженнях іноземних інвесторів та зовнішніх гравців раніше завжди закладалась наша середньо та довгострокова неефективність. Це проявлялось у тому, що у нас фактично не було довгострокових інвестиційних проектів за участі іноземних інвесторів, і навіть військово-технічна допомога до війни була значною мірою обмежена, оскільки не було впевненості в нашій ефективності. Збройні сили України показали максимальну ефективність в цій війні і зруйнували негативне сприйняття зовнішніми гравцями, і зараз збройний потенціал України сприймається як один із найбільш ефективних у світі. Так само і в економіці ми маємо змінити це упереджене ставлення і створити довгострокові зовнішні очікування нашої ефективності, показавши, що в економіці ми можемо бути так само ефективними, як і в секторі оборони», – зауважив аналітик.


Політичний аналітик Валентин Гладких зауважив, що в Україні внаслідок війни зруйновано фундамент, який визначив траєкторію соціально-економічного, а значною мірою – і соціально-політичного розвитку незалежної України.


«На фундаменті «хрущовки» неможливо збудувати Емпайр-Стейт-Білдінг … Те, що зараз відбувається в України – це все дуже боляче і трагічно, але в результаті разом з неефективною системою на наших очах природним шляхом зникає дуже багато патогенних явищ, які мали місце в українській економіці. На новому фундаменті будуватимемо для нащадків більш привабливу модель. Це забере час і зусилля, але це неминучий і необхідний для України процес», – повідомив експерт.


Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе звернув увагу на той факт, що іміджеве зростання та політичне зміцнення України на фоні великої війни допомагають формувати можливості для масштабних перетворень одразу після перемоги України.


«У західного бізнесу завжди було три найбільш болючих питання в Україні: судова реформа, нестабільна податкова політика та фінансова стабільність. Відповідно, це ті питання, які потрібно буде невідкладно вирішувати після війни. Водночас, всі політичні фактори, необхідні для залучення інвестицій, в Україні вже склались і чекають свого часу», – підкреслив експерт.


З дослідженням можна ознайомитись за посиланням: https://www.united-ukraine.org.ua/post/horizons-of-post-war-reconstruction-economic-aspect


Запис трансляції заходу:


30 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page