top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

На зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна Україна дивиться з надією, - Ігор Петренко


На цю зустріч Україна дивиться швидше з надією, аніж із побоюванням. Про це в коментарі для Comments.ua повідомив Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко. Він прогнозує, що головним предметом розмови між Байденом та Сі стане визначення певних рамок конкуренції між США та КНР найближчим часом.


"Ніхто з них не хоче прямого конфлікту, – пояснює експерт. – При цьому вони конкурують. І за ресурси, і за технології, і за геополітичний вплив. І хочуть виробити систему певних правил, координат, у яких рухатимуться. Намалювати "червоні лінії", за які зобов'язуються не заступати".


Це певний проміжний етап американо-китайських відносин, вважає політолог. Але зацікавленість у ньому мають як Вашингтон, так і Пекін.


"У контексті гіпотетичних "червоних ліній" явно обговорюватиметься питання підтримки Китаєм – Росії. США вже подають чіткі сигнали щодо неприпустимості такої підтримки. При цьому на якийсь вторинний імпорт вони, можливо, можуть заплющити очі. Але не на прямі постачання озброєнь. Це точно обговорюватиметься. З позначенням китайських компаній, які вже "засвітилися" у постачанні підсанкційної продукції до РФ. Звісно, Китай може розпочати це робити через закордонні компанії. Через ту саму Північну Корею. Але це також відстежується. І явно випливе назовні. З усіма витікаючими", – зазначає Ігор Петренко.


Тим часом, продовжує він, Китай зацікавлений в американському та європейському ринках, у їхніх інвестиціях. І, найімовірніше, прислухається до попереджень США.


"Проте Китай не зацікавлений у розгромному програші РФ з її можливим неконтрольованим розпадом. Але допустити менш фатальний для РФ варіант поразки у війні проти України, можливо, КНР виявиться не проти, – розмірковує експерт. – Загалом останнім часом намітилося потепління відносин між Вашингтоном та Пекіном. Вже відбулися зустрічі деяких урядовців двох країн, делегацій. А тому можемо розраховувати, що зустріч Байдена з Сі завершиться прийнятно для кожної зі сторін. І для України – у ракурсі скорочення китайської допомоги країні-агресору або, як мінімум, ускладнення логістики".


Тож, констатує Ігор Петренко, на цю зустріч Україна дивиться скоріше з надією, аніж із побоюванням.


Джерело: Comments.ua

13 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page