top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Україна повернула собі суб'єктність на зовнішньополітичній арені - Антон Кучухідзе


Експерт-міжнародник, співзасновник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Антон Кучухідзе вважає, що у зовнішній політиці 2022 року, незважаючи на всі складнощі, трапилося багато важливих, принципових для нашої країни речей. Про це він повідомив в коментарі для comments.ua


"По-перше, держава Україна як зовнішньополітичний гравець повернула собі суб'єктність, зруйнувавши низку міфів. У тому числі міф про непереможність рашистів. Тим самим ми допомогли багатьом країнам перестати боятися РФ. По-друге, українська армія показала свій професіоналізм, найвищий пілотаж. Усі наші сили оборони та безпеки, включаючи спецслужби, продемонстрували, що навіть великого ворога можна перемагати. По-третє, ніколи ще за історію незалежності України президент (відповідає за зовнішню політику і є Верховним головнокомандувачем) не мав стільки поваги, сили та впливу на міжнародній арені. Його заяви ніколи не мали такої ваги, його візит, як недавній Зеленського до США, ніколи так широко не висвітлювався. Вдалося досягти збільшення фінансової підтримки України – як у військовому аспекті, так і в економічному. Ніколи не було такого визнання – політик року, лідер року тощо. Це все допомагає президенту, усьому нашому вищому військово-політичному керівництву просувати інтереси України набагато швидше, ефективніше. Як у ракурсі підвищення постачання нам озброєнь, так і щодо посилення санкцій проти Росії", – пояснює Антон Кучухіде.


Четвертим важливим результатом вважає те, що змінився статус України у відносинах з Євросоюзом. "Тепер ми не просто держава, яка має співпрацю з ЄС у рамках Асоціації, а й – кандидат у члени. Це важливий юридичний момент. І цей крок відбувся саме у 2022 році, завдяки героїзму українського трикутника влада-армія-народ. Нагадаю, що у грудні 2016 року Європейська Рада ухвалила так званий додатковий протокол після ратифікації Нідерландами Угоди про Асоціацію. Там було зазначено, що ця угода не передбачає діалогу щодо навіть кандидатства України у члени ЄС. Попередня влада це замовчувала. Але тепер проукраїнські настрої в Європі зросли у рази, як і у нас – проєвропейські. І членство в ЄС для України стало набагато ближчим", – упевнений експерт.


П'ятим найважливішим моментом вважає те, що вдалося зупинити "Північний потік-2". За словами Антона Кучухідя, це історичне рішення. Те, що здавалося неможливим на початку року, стало реальністю після відкритої російської агресії. Україні вдалося переконати партнерів щодо необхідності відмови від СП-2. І це, наголошує експерт, різко зменшило енергетичний вплив рашистів на європейський ринок.


"По-шосте, завдяки активності України та західних партнерів, запроваджено рекордну кількість санкцій проти держави-агресора. Як проти юридичних, так і проти фізичних осіб, проти держкомпаній, держустанов, банків тощо", – наголошує Антон Кучухіддзе. Все перераховане вище, на думку експерта, призвело до сьомого – стратегічно важливого – зовнішньополітичного прориву України.


"Ми бачимо колосально високу довіру до нашої держави. Це виявляється у передачі нам партнерами нових озброєнь, фінансової, політичної, дипломатичної підтримки. Зрештою, наші партнери на Заході (за винятком, хіба що Франції та Угорщини) зрозуміли, що з рашистами неможливо вести переговори. Що вони використовують переговори виключно для підготовки подальших військових дій. І, нарешті, до більшості держав колективного Заходу дійшло таке – незважаючи на те, де кордони НАТО закінчуються юридично, формально, – система безпеки України тісно пов'язана із системою безпеки колективного Заходу на європейському континенті. Захід не лише на рівні політичних концепцій прийняв цей факт, а й підтримує наші військово-технічні здібності так, щоб гравці програли. На рівні НАТО G7 чітко сказано – військово-технічна та інша підтримка України буде безстроковою. Аж до нашої перемоги. Українська дипломатія стала в рази активнішою у всіх країнах, – резюмує експерт. – Фундамент закладений потужний, щоб отримувати ефективні зовнішньополітичні рішення і у новому році – і бити ворога на всіх фронтах. Розбити рашистів раз і назавжди".


Джерело: Comments.ua

26 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page