top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Україна може перетворитися на Монголію, - Олексій Кущ


Україна в майбутньому ризикує перетворитися на Монголію, якщо українські біженці, що виїхали через бойові дії за кордон, не повернуться після війни додому. Про це в коментарі для NV розповів експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», економіст Олексій Кущ.


За словами експерта, сьогодні є певний ризик, що Україна може стати великою за площею, але порожньою країною з двома-трьома ключовими містами, де сконцентрується людський ресурс.


Передусім така спустошеність вдарить по національній економіці держави, яка й до повномасштабного вторгнення не вражала показниками. У 2021 році ВВП України, за оцінками МВФ, становив $ 200 млрд — це був 56‑й показник у світі. З початком великої війни економіка впала на третину та продовжує скорочуватися.


Українці потребуватимуть довгострокових гарантій безпеки, коли настане час ухвалювати рішення про повернення в Україну, додає Кущ.


Іншим важливим моментом економіст називає політичний фактор, а саме ставлення суспільства до співгромадян, що отримали прихисток в інших країнах, та ймовірність кримінального переслідування тих, хто виїхав у незаконний спосіб.


«Люди не приїдуть, якщо їх удома очікуватиме покарання, соціальна фрустрація чи стигматизація через їхній вибір», — впевнений експерт.


Відіграють свою роль і соціально-економічні аспекти життя в Україні. Так, жінки з дітьми зважатимуть на розмір материнського капіталу і порівнюватимуть його з європейськими соцвиплатами. Ключовим питанням для фахівців буде можливість отримувати адекватну заробітну плату. А для підприємців основним моментом стануть умови ведення бізнесу, переконаний Кущ.


Джерело: "NV"12 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page