top of page
  • Фото автораВалентин Гладких

Трибунал, компенсації, визнання України неминучі кроки рф на шляху до миру – Валентин Гладких


Поняття завершення війни і перемоги – це не тотожні речі. Війна може тривати протягом певного часу, але це не означає, що активні бойові дії триватимуть кожного дня. Це означає, що в основі конфлікту лежить певна проблема, яку сторони не можуть розв’язати впродовж тривалого періоду.


В нашій ситуації слід передусім поставити собі питання, про що ця війна, в якій площині лежить її ключове питання. А питання дуже просте – факт існування української незалежної держави. Доти, доки російська федерація, або якісь державні утворення як її правонаступники не визнають, що існує український народ, який має право на власну державу, доти ця війна буде тривати, незалежно від того, чим закінчиться теперішня, активна її фаза. В цьому контексті вихід на кордони 1991 року дозволяє бити ворога на його території, але проблему не знімає.


Як на мене, ця війна не закінчиться до того моменту, поки в рф не зміниться політичний режим, який під тиском обставин не визнає, що Україна є, і це неминуче завершення цієї війни. Всі інші сценарії – проміжні. Для нас важливо, щоб з путінським режимом не було укладено жодних міжнародних документів, договорів, які дозволили б росії вийти з-під санкцій, з тієї ізоляції, в якій вона сьогодні опинилась.


Нажаль, ми не можемо виключати сценарію окопної війни, коли сторони не можуть суттєво посунути одна одну (але без політичної фіксації такого розкладу сил), але ми жодних угод в цей момент ні з ким не підпишемо.


Ми розуміємо, що всі війни завершуються угодами. І в нашому випадку це буде велика угода, дуже складна, що буде містити дуже багато пунктів, але проблема полягає в тому, що з путінським режимом її підписати не можна, цього просто не вийде.


Але у той же час, наша перемога в цьому контексті буде неминучою. Сама логіка історичного процесу буде штовхати сторони до такого результату. Росії рано чи пізно доведеться виповзати з-за залізної завіси, все-одно там буде формуватись політична еліта, яка буде бажати повернутися в Ніцу, а не в Сизрань, і це лише питання часу, коли вони спроможуться на відповідні кроки.


Трибунал над злочинцями з рф, компенсації Україні, визнання її державної цілісності і суверинітету – неминучі кроки, які доведеться зробити рф, щоб повернутись до цивілізованого світу.

160 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page