top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Передача Україні заарештованих активів рф вигідна для Заходу - Антон Кучухідзе


Політолог-міжнародник, експерт Аналітичного центру «Об'єднана Україна» Антон Кучухідзе вважає, що поетапний процес «розморожування» та нарощування поставок зброї у 2022 році дозволили Україні здобувати перемоги на полі бою над Росією і з упевненістю дивитись у майбутнє. Про це він повідомив в коментарі для «Голосу Америки».


«За підсумками 2022 року ми звільнили понад сорок відсотків території, окупованої з 24 лютого. Важливий момент, який Україна опрацьовувала зі Сполученими Штатами із середини 2021 року року – постачання систем Patriot, систем ППО, важкого озброєння з Німеччини. Новий прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак веде активну політику щодо збільшення допомоги для України. У форматі саміту Рамштайн Україна отримує всю необхідну номенклатуру зброї та боєприпаси, причому, все потужніше та потужніше. Ми бачимо це за повідомленнями з Росії – наскільки ефективно HIMARS справляються зі своїм завданням», – каже Антон Кучухідзе.


За його словами, в економічній площині стратегічні партнери України – Сполучені Штати та Європейський Союз задекларували принцип безстроковості підтримки.


«Посилення санкцій проти російських олігархів, а також зниження граничної ставки на російську нафту дозволять Україні добитися перемоги та відновити свій суверенітет над окупованими територіями. В 2023 році важливим кроком буде проведення Глобального саміту світу, швидше за все, на майданчику ООН. У юридичній площині необхідно доопрацювати рішення про передачу Україні російських активів за кордоном – за даними ЄС, в юрисдикції колективного Заходу перебуває під арештом активів на 300 млрд доларів. Заходу, очевидно, буде вигідна така схема: не витрачати гроші своїх платників податків, а Україна отримає заарештовані російські засоби для подальшої боротьби», – наголошує Кучухідзе.


Повернення українців із полону, повернення насильно викрадених людей з окупованих територій він також називає головними завданнями 2023 року.


Джерело: "Голос Америки"

21 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page