top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Третя світова війна: примарна загроза, - Антон Кучухідзе


Є велике бажання терористичних країн перебудувати світоустрій, втягти світ у правовий безлад, вивести з функціоналу міжнародне право. Про це у своїй статті для The Gaze пише Антон Кучухідзе, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна". З текстом статті можна ознайомитися нижче.


З погляду політичних заяв і конкретних дій у сфері оборонної політики говорити про те, що через дестабілізацію ситуації на Близькому Сході Україна буде отримувати менше зброї, поки що не варто. Ситуація не така проста, як видається багатьом експертам або медіа. Треба розуміти, що коаліція терористичних держав, куди входять Росія, Іран, Білорусь, Північна Корея та Сирія і яких координує та економічно підтримує Китайська Народна Республіка, дестабілізує весь світовий порядок, використовуючи різні болючі точки й конфлікти, які певний час були заморожені. Але й у війнах, де не було такої масштабності, як зараз, ця коаліція кидала виклик колективному Заходу.


Тому треба розуміти, що на Заході ніхто нічим розмінюватися не буде. І вони максимально підтримуватимуть і Україну, й Ізраїль, і Південну Корею в разі потреби. Адже питання не просто в цих трьох державах, а в тому, що є велике бажання терористичних країн перебудувати світоустрій, втягти світ у правовий безлад, вивести з функціоналу міжнародне право та міжнародні організації і, використовуючи смуту, почати торгуватись із колективним Заходом.


Світ і далі підтримує Україну

Першою інституцією, керівник якої чітко зазначив, що війна в Ізраїлі не позначиться на обсягах підтримки України, стало НАТО. Так, зокрема, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у інтерв’ю DW, що Альянс на тлі загострення арабо-ізраїльського конфлікту не послабив власної рішучості й далі підтримувати Україну супроти російської агресії.


«І країни НАТО рішуче заявили, що так, ми стурбовані і, звичайно, вражені жорстокістю терористичної атаки на Ізраїль минулими вихідними. Але це не підірве нашої здатності, нашої готовності, нашої рішучості й далі підтримувати Україну», – наголосив він.


Ще більш радикально висловився Президент США Джо Байден, який в своєму інтерв'ю CBS у відповідь на запитання журналіста, чи не забагато навантаження на США спричиняє одночасна підтримка України у війні з Росією та Ізраїлю у конфлікті з ХАМАС і чи США в змозі підтримувати одночасно Україну, Ізраїль та свою оборону, зазначив: «Заради Бога, ми ж Сполучені Штати Америки, наймогутніша нація в історії – не у світі, а в історії світу. Ми можемо подбати про це і про те, і про інше, і водночас підтримувати нашу загальну міжнародну оборону». А у своєму зверненні до американського народу з Овального кабінету Президент Байден підкреслив, що схожість «Хамасу» та Путіна – в злочинному бажанні знищити сусідні демократії. «Історія навчила нас: коли терористи не платять ціну за їхній терор, а диктатори за свою агресію, вони спричиняють ще більше хаосу та смертей. Вони продовжують свої дії, а витрати та загрози для США та світу лише зростають. Отже, якщо ми не приборкаємо апетит Путіна до влади та контролю в Україні, він не зупиниться лише на Україні», – наголосив очільник США.


Зі свого боку представники Держдепу США наголошують, що політика щодо одночасної підтримки Ізраїлю і України є пріоритетом для Сполучених Штатів. Так, у телефонній розмові з головою МЗС України держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що США й далі надаватимуть Україні підтримку, потрібну для захисту її народу.


А Міністр оборони США Ллойд Остін, перебуваючи з візитом у Ізраїлі, майже дослівно повторив тезу Президента Байдена. «Сполучені Штати є наймогутнішою країною у світі, і ми залишаємося цілком спроможними демонструвати силу та виконувати свої зобов’язання та спрямовувати ресурси у численні [регіони]. Тому ми будемо підтримувати Ізраїль і Україну»,сказав він.


Так само, коментуючи економічну спроможність Сполучених Штатів надавати достатню підтримку обом країнам, і координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі, і радник із національної безпеки США Джейк Салліван, одностайні: Сполучені Штати Америки мають достатньо ресурсів, щоб одночасно підтримувати Україну проти російської агресії та Ізраїль у захисті своєї території та громадян.


Варто також звернути увагу й на те, що, окрім заяв політиків, про ґрунтовну підтримку України Заходом свідчить і посилення взаємодії з великім бізнесом у оборонній сфері, зокрема у виробництві зброї. Нагадаю, що наприкінці серпня поточного року британська BAE Systems заявила, що підписала дві угоди про співробітництво з українським урядом. Rheinmetall – німецький гігант із виробництва зброї, у вересні нинішнього року оголосив про створення спільного підприємства з українським державним концерном «Укроборонпромом» для виробництва бронетехніки та танків в Україні. Низка французьких оборонних підрядників за сприяння Міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню уклала угоди з Україною щодо спільного виробництва артилерії, бронетехніки, безпілотників і допомоги у розмінування. Так, компанія Turgis & Gaillard підписала договір із українським підприємством «Антонов» про спільне виробництво зменшеної та більш дешевої версії безпілотника Aarok MALE.


Що може краще свідчити про продовження підтримки України, ніж укладання контрактів на виробництво зброї між західними промисловими гігантами та українськими підприємствами ВПК?


Третя світова: примарна загроза

Не можу сказати, що глобальні гравці починають Третю світову війну, але те, що боротьба за глобальний перерозподіл світового впливу на питання політики, оборони, безпеки і фінансів розпочалася, вже очевидно. До того ж якщо раніше, ще років десять тому, використовувалися економічні важелі, то зараз у хід пішли військові методи. А як казав Клаузевіц, війна – це просто продовження політики із залученням інших засобів. У таких реаліях живемо.


Це не війна проти Ізраїлю чи проти України. Це війна за переділ влади у світі, за переділ глобального світопорядку і виклик Заходу, тому що Ізраїль та Україна – це партнери Заходу. Україна важлива, бо тримає безпеку євроатлантичного регіону. Ізраїль важливий, тому що це союзник Сполучених Штатів Америки і Заходу.


Ця війна не має нічого спільного з ідеологією чи релігією. Це боротьба за владу, за контроль над ресурсами та за вплив на світову арену. Росія як країна зі значними ресурсами та великим впливом намагається зберегти свої позиції та розширити їх завдяки агресивній зовнішній політиці.


Україна та Ізраїль стали жертвами цієї війни через свої партнерські стосунки з Заходом. Росія намагається знищити цих партнерів, щоб зменшити вплив Заходу на світову політику та збільшити свій власний вплив.


Отже, ця війна має глобальний характер та може мати серйозні наслідки для всього світу. Тому цивілізованому світу потрібно продовжувати підтримувати Україну та Ізраїль у їхній боротьбі за свою незалежність та безпеку, а також докладати зусиль для зменшення впливу Росії на світову політику.


Жодні мирні заклики чи дипломатичні зусилля не спрацьовують, коли однією із сторін конфлікту є терористи чи держава-терорист, тому військова та економічна підтримка Заходом України та Ізраїлю – єдиний інструмент, що гарантує примушення до миру.


Джерело: "The Gaze"


7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page