top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Пацифікації рф немає альтернативи для безпечного майбутнього світу – експерти АЦ «Об’єднана Україна»


Питання відносин з повоєнною росією та її повоєнної реорганізації стає найбільш значимим у контексті завершення російсько-української війни, оскільки територіально найбільша держава сучасного світу через утвердження там недемократичного агресивного режиму перетворюється на глобальну загрозу світовому порядку та стабільності. До такого висновку дійшли експерти Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Петро Олещук, Антон Кучухідзе, Валентин Гладких та Дмитро Левусь під час пресконференції "Пацифікація росії: підходи, ризики та перспективи для України", що відбулась 31 березня у пресцентрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна".


На думку ініціатора відповідного експертного дослідження Петра Олещука, вкрай важливою умовою перетворення росії на менш небезпечного суб’єкта міжнародного права є її обов’язкова денуклеаризація, яка не лише врятує інші держави від безконтрольного ядерного шантажу, але і позбавить російський агресивний імперіалізм однієї з ключових підвалин для свого існування.


«Важливим є виправлення помилок минулого. Зокрема, щодо створення «сірої» зони довкола росії з числа колишніх республік СРСР, яких так і не прийняли до НАТО. Політика «не провокувати росію» насправді спровокувала росію на агресію проти України, оскільки росія сприйняла той факт, що Україна не є членом НАТО, як «дозвіл» на агресію проти України. Якщо на кордонах росії на заході будуть лише члени НАТО, то ідея агресивних війн одразу стане менш популярною як для російських еліт, так і для російського суспільства», – зазначив експерт.Валентин Гладких звернув увагу на той факт, що наявне завдання пацифікації агресора не є унікальним для новітньої історії, а досвід Німеччини, яка фактично пережила пацифікацію двічі, говорить про те що успішність цього процесу не є заздалегідь визначеним фактом.


«Краще не покладатись на те, що внаслідок якихось глибинних внутрішніх трансформацій російське суспільство та російська держава переорієнтується на інші, більш адекватні способи репрезентації себе в глобальному просторі. Тому краще створити такі умови, щоб навіть у випадку виникнення такого бажання, вони не мали можливості його реалізувати», – зауважив політолог.


Існує реальна потреба вже нині визначати конкретні методи та напрямки пацифікації рф. На цьому зробив акцент Дмитро Левусь. Він підкреслив, що можливо, дійсно треба почати з питання денуклеаризації агресора.


«Наявність ядерної зброї створює у цієї держави та її населення ілюзію невразливості. Такий собі «режим бога», як в комп’ютерній грі, за якого я можу все, а мені ніхто нічого не зробить. До речі, це конкретне викривлення психіки. Важливо, що сьогодні вже йде дискусія з цього приводу. Але насамперед нам потрібно визначитись, чи існує реальна ідеологія рашизму, а отримавши відповідь – вводити її у світовий дискурс», – повідомив аналітик.

У свою чергу, Антон Кучухідзе підкреслив, що санкційний тиск проти рашистської федерації не має припинятись і після того, як Україна здобуде перемогу, оскільки навіть зміна влади чи революція в рф не гарантують відмови росіян від своєї шовіністичної політики.


«Пацифікація російської федерації відбудеться тоді, коли у неї відберуть атрибути, на яких будується їх агресивна політика. Насамперед це військова потуга, яку успішно «обнуляють» Сили безпеки та оборони України, та необмежений продаж енергетичних ресурсів. У випадку з рф ці два атрибути щільно пов’язані, оскільки завдяки отриманим від реалізації енергоресурсів коштам рашисти насамперед закуповують зброю на чорному ринку та наперекір здоровому глузду продовжують свою агресію проти сусідніх держав. Саме тому пацифікація рф має базуватись на контролі передусім цих двох базових речей» – акцентував експерт.8 переглядів0 коментарів

Hozzászólások


bottom of page