top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Є консолідація країн-членів НАТО щодо вступу України до Альянсу, — Ігор Петренко


Дискурс країн-членів НАТО щодо вступу України до Альянсу зазнав суттєвих змін, і ця консолідація досягнута багато в чому завдяки діям президента рф володимира путіна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко.


Він нагадав, що 21 держава, що входить до складу Північноатлантичного альянсу, підтримала вступ України до НАТО.


Ми ж знаємо, що, припустимо, східноєвропейські країни, вони були активно “за”, прекрасно розуміючи цю загрозу, яку несе російська федерація, і ту допомогу, яку в боротьбі з нею може надати Україна. У західноєвропейських країн інша була позиція. Але загалом ця ідея вже сприймається як те, що потрібно зробити. Єдиний момент залишається — це питання дедлайнів. І питання, яке все ж таки менш, скажімо, на поверхні, але обговорюється, — в яких територіальних межах це відбуватиметься”, — сказав Петренко.


Експерт зазначив, що чітку позицію окреслив президент Володимир Зеленський: Україна відновить свою територіальну цілісність, наступний етап — це безпекові гарантії й предметне питання про повноправне членство в НАТО. За словами Петренка, наразі в Альянсі розглядають можливість вступу України як розв’язання низки наявних проблем, тоді як раніше вбачали в цьому загрозу з боку росії.


Залишаються ще певні внутрішні дискусії. За деякими моментами є конкуренція, скажімо, між тими самими Штатами і європейськими країнами, тією ж Німеччиною, в принципі, більше Францією. Але це дрібниці порівняно, скажімо, з тими дискусіями, які були до повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну… Нині триває консолідація досить серйозна. Усе завдяки Путіну, тож росіяни можуть йому подякувати. Його страшний сон щодо зміцнення та розширення НАТО став дійсністю завдяки його діям. Тому загалом ідея про вступ України до НАТО зазнала дуже суттєвих змін у дискурсі самих членів Альянсу. І це однозначно на користь України”, — сказав Петренко.


Джерело: "FREEДOM"

3 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page