top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Є три ключові напрямки співпраці України з країнами Глобального Півдня, - Олексій Кущ


Ключові позиції України в контексті співпраці з країнами Глобального Півдня могли б сформувати три напрямки: дипломатичний, економічний та військовий.


Про це заявив економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ на презентації в Укрінформі дослідження «Перспективи співпраці України та держав Глобального Півдня», проведеного аналітичним центром «Об’єднана Україна".


"Що робити вже завтра? По-перше, це дипломатичні рішення. Тобто необхідно, щоб Україна використала свій шанс стати своєрідною сполучною ланкою між західним світом і країнами Глобального Півдня. Це унікальна можливість для України використати своє геополітичне становище, свою міжнародну транзитивність і потенціал саме як країни-моста, яка може з'єднувати цивілізації", - сказав Кущ.


По-друге, зазначив він, ринки збуту нашої продукції і наші економічні інтереси значною мірою будуть пов'язані з країнами Глобального Півдня.


"Ми мусимо розвивати там напрямки співпраці. Зокрема, одним з найбільших проєктів у цьому контексті могла б бути зона вільної торгівлі з Індією. Це був би своєрідний економічний джекпот України", - вважає економіст.


Третім напрямом він назвав безпекове і військове співробітництво.


"Україна, яка вже вміє працювати з військовими технолгіями і має певний військовий потенціал, може активно допомагати країнам Глобального Півдня захищати свою самостійність на технічному, технологічному рівнях, на інформаційному рівні. Тобто, ці три напрямки могли б сформувати ключові позиції України в контексті співпраці з країнами Глобального Півдня", - резюмував експерт.


Джерело: "Укрінформ"

7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page