top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

США визнає за Україною право вільно обирати спосіб деокупації своїх територій – Антон Кучухідзе


Політолог-міжнародник, співзасновник Аналітичного центру «Об'єднана Україна» Антон Кучухідзе назвав закономірною та послідовною висловлену Заступником держсекретаря США Вікторією Нуланд позицію США щодо легітимності військових баз росіян у Криму, як військових цілей для України.


"Ця позиція пані Нуланд не є якоюсь новою. США послідовно не визнавали рашистську анексію Криму та з 2014 року, запровадили безстрокові санкції проти окупаційного режиму. Фактично Захід відтоді різними обмеженнями намагався блокувати острів від зовнішньої комунікації. І ці санкції, згідно із заявами Держдепу, зберігатимуться до повернення Криму та інших окупованих територій під контроль України. Позиція незмінна – підтримка територіальної цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах (станом на 1991 рік)".


Що стосується завдання військових ударів по Криму, то США на всіх рівнях і завжди говорили про те, що Україна (і так воно і є) сама приймає рішення, як саме деокупувати свої території, нагадав експерт. За його словами, якогось політичного впливу, втручання у ці процеси немає. Є рівноправне партнерство на багатьох рівнях, у багатьох форматах. Найяскравіший приклад – "Рамштайн".


"Також Штати неодноразово заявляли, що жодних переговорів про Україну без України бути не може. Все це вкотре доводить відродження суб'єктності нашої держави як регіонального та глобального гравця. Як свідчать опитування, понад 62% громадян членів ЄС розуміють, що Україна зараз воює не лише за свою свободу, а й за всю Європу", – наголошує Антон Кучухіддзе.


Він зазначає, що позиція України також є послідовною. Президент Зеленський неодноразово наголошував, що ми відновлюватимемо територіальну цілісність у межах 1991 року. І застосовувати для цього всі можливі механізми: дипломатичні, військові, санкційний та політичний тиск на агресора тощо.


"Ми маємо потужну підтримку з боку НАТО, ЄС, США, Канади, Японії, Австралії та багатьох інших країн та організацій. Наші сили оборони довели на полі бою, що рашистів не треба боятися. Їх слід бити та карати за антилюдську політику, – наголошує експерт. – Варто також додати, що військове керівництво нашої країни, той самий голова ГУР Буданов, неодноразово заявляло, що Крим обов'язково буде повернуто, не виключаючи військового сценарію. Україна працює над деокупацією всіх своїх територій, має тотальну підтримку Заходу. Факторів, які дозволять нам повернути все своє, стає дедалі більше".


Джерело: Comments.ua

10 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page