top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Провокації рф у Придністров'ї спрямовані на консолідацію росіян та послаблення України


Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко в матеріалі для comments.ua припускає, що ми стали свідками чергової провокації з боку РФ, яка традиційно намагається очорнити Україну.


"Кремль давно намагається показати нібито величезну загрозу, яку несе Україна, в тому числі, для інших територій, – зазначає експерт. – У Придністров'ї, в Білорусі, у самій РФ. Це важливо і для російського обивателя, якому "продають" тезу про те, що "війна виправдана – дивіться, які є українські загрози, Україна – країна-терорист" тощо. У Білорусі підірвали літак, в РФ напали на Брянську область, когось вбили. Готували замах на Малафєєва. У Придністров'ї – на місцевого "президента". Мета — переконати росіян консолідуватися та відбивати разом спільну "українську загрозу". Виправдання війни, мобілізації, ракетного обстрілу України. Щоб у росіян та інших народів, залежних від Москви, не виникало питань на кшталт: навіщо нам ця війна?".


Ще один трек – спроба вплинути на Захід, упевнений Ігор Петренко. І нібито попереджений теракт у Придністров'ї, і "брянські терористи", і чутки про український слід у підриві "Північних потоків" повинні, за логікою Кремля, переконати закордонних партнерів України у необхідності згортання допомоги нашій країні – і примусу Києва йти на переговори на його умовах.


"Я впевнений, що люди, які мешкають у Придністров'ї, чудово розуміють, хто саме стоїть за "замахом", якому вдалося запобігти. Розуміють, що Росія намагається їх використати у своїй війні. І вони явно цього не хочуть. Не сумніваюся, що розуміють всі наші партнери. Але це, – наголошує експерт, – не скасовує того, що країна-агресор і надалі створюватиме всілякі провокації та інформаційні приводи, переслідуючи все ту ж подвійну мету: залякувати свій народ і виправдовувати війну, а також намагатися послабити зарубіжну підтримку України".


Джерело: "Comments.ua"

14 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page