top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Ключове питання – хто контролюватиме ядерний потенціал рф, – Антон Кучухідзе


Невдале повстання Пригожина в росії вщухло, тепер провідні країни світу готуються до того, що буде далі. І ключовим у цьому аспекті є контроль над ядерною зброєю. Все інше — не настільки в пріоритеті. Ядерна зброя — це перше, про що думають світові лідери. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна” Антон Кучухідзе.


Він наголосив, що все те, що відбувається в російській федерації — це внутрішньоросійський конфлікт.


“Усі побачили слабкість російської влади, усі побачили, що на Москву можна спокійно йти тощо. Але з погляду адекватної зовнішньополітичної стратегії, стратегії позиціонування, ніхто не може сьогодні звинуватити ні Україну, ні США, ні Британію, ні будь-яку іншу державу зі складу групи “Рамштайн плюс” у тому, що вони навіть на рівні заяв втручаються у внутрішньополітичний російський конфлікт. Рашисти всі 20 років розповідали, що ось американці на них нападуть, НАТО нападе, Україна нападе і так далі. А якраз таки і Україна, і НАТО, і американці показали зовсім іншу позицію”, — зазначив Кучухідзе.


Україна та її партнери демонструють дуже грамотне і зважене позиціонування, зауважив політолог.


“Звісно ж, ми за розвал росії, звісно ж, вони наші вороги, тому що вбивають наших людей, дітей. Але ми не втручаємося в їхню внутрішню справу, ми боремося за свою свободу і незалежність. І Захід нас у цьому підтримує. Тому ось таке позиціонування — дуже обережне і грамотне”, — зазначив гість ефіру.


Однозначно, аналітична підготовка до сценарію розвалу росії ведеться і ведеться давно, каже Кучухідзе. Передовсім, ведеться спецслужбами, розвідкою і так далі. Але ключовим питанням залишається — хто контролюватиме ядерний потенціал рф.


“Рашисти — наші вороги, але водночас це держава, у якої другий ядерний потенціал. Тобто не важливо, в якому він там напівробочому стані або робочому. Але у них величезний комплекс домовленостей якраз таки в межах режиму ядерного нерозповсюдження зі Сполученими Штатами Америки. І тому і для Штатів, і для колективного Заходу, і для НАТО, ключовим питанням у розвалі російської федерації є те, хто буде контролювати ядерну зброю. Ось це перше, про що вони думають. В ідеалі всім би хотілося бачити транзит влади в рф таким чином, щоб вони відмовилися від агресивної політики проти України і НАТО, щоб ця країна трансформувалася в адекватну демократичну державу тощо. Але об’єктивно романтиків немає у великих кабінетах на Заході, тому особливо на це не сподіваються. І тримати ситуацію під контролем з погляду ядерного стримування, звичайно ж, колективний Захід зобов’язаний, і він це робить”, — пояснив політолог.


Сьогодні ніхто не може спрогнозувати, на скільки частин розпадеться рф і як швидко, каже Кучухідзе.


“Щоб сказати, що є якийсь сценарій на Заході, наскільки шматочків російська федерація може розпастися, у який рік, у який день тижня тощо — я дуже сумніваюся, оскільки саме ці речі дуже непередбачувані. І навіть якби велася цілеспрямована робота у цьому напрямку, то це настільки трудомісткий процес з погляду організації, що врахувати всі невідомі абсолютно неможливо. І в будь-якому випадку щось у таких процесах відбувається не так, як планувалося, навіть якщо це планувалося. Важливий, передовсім, контроль над ядерною зброєю. Все інше — не настільки в пріоритеті. Тобто ядерна зброя це перше, про що вони думають”, — акцентував політолог.


Джерело: "FREEДОМ"

1 перегляд0 коментарів

Commenti


bottom of page