top of page
  • volodua

Уряд має терміново реагувати на заборону експорту аграрної продукції – Олексій Кущ


Уряд має якнайшвидше відреагувати на заборону на імпорт аграрної продукції з України. Про це в коментарі для видання "Апостроф" повідомив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», фінансовий аналітик Олексій Кущ.


"Фактично, в рамках "зернової ініціативи" одеськими та дунайськими портами можуть користуватися великі міжнародні трейдери, а вони переважно возять своє зерно, які вони законтрактували та зберігали ще з минулих урожаїв. Новий урожай дрібних і середніх господарств у ці порти потрапити не може. Більше того, трейдери встановили вкрай низькі ціни на закупівлю зерна всередині країни, користуючись своїм квазі-монопольним становищем. В результаті, нашим фермерам просто стало невигідно продавати своє зерно за безцінь, і вони почали продавати його "перекупам", завдання яких – перевезти це зерно через кордон та скинути його на польському ринку за цінами трохи вищими за ті, за якими вони його купили в Україні. Виходить, що це не експорт українського зерна на світові ринки, а його перекидання з внутрішнього українського ринку на внутрішній польський", – зазначив експерт.


Щоб мінімізувати наслідки заборони, український уряд має забезпечити малим та середнім фермерським господарствам доступ до портів, переконаний Олексій Кущ.


"Для цього потрібно було створити звичайну цифрову платформу з квотним принципом, і щоб ці квоти продавалися на відкритих електронних торгах", пояснив експерт. Але уряду також треба негайно проводити переговори, як з країнами, що ввели заборону, так і з Єврокомісією, тим більше, що остання планує зайнятися цією проблемою.


"Кабінет міністрів має ініціювати переговори з Європейською комісією про те, що у зв'язку з тим, що українська економіка понесла безпрецедентні втрати, Україна потребує того, щоб на європейському ринку для нас було запроваджено режим вільної торгівлі", – додає аналітик.


Досягти таких умов буде досить складно, однак, за словами експерта, подібні преференції європейці надавали, наприклад, таким країнам як Бангладеш та Камбоджа, і вони завалили Європу дешевими товарами харчової та легкої промисловості. При цьому ні Бангладеш, ні Камбоджа на відміну від України не знаходяться на передовому фланзі захисту цінностей цивілізованого світу.


"У будь-якому разі, дати нам вудку європейцям буде дешевше, ніж постійно купувати для нас рибу", резюмував економіст.


Джерело: "Апостроф"

7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page