top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Грузинський народ беззаперечно підтримує Україну - Антон Кучухідзе


В коментарі для видання "Телеграф" співзасновник Аналітичного центру "Об’єднана Україна" Антон Кучухідзе повідомив, що попри відмову Грузії від військово-технічного співробітництва з Україною, на міжпарламентському рівні групи дружби дійсно ведуть потужний і конструктивний діалог, в результаті якого було реалізовано немало успішних гуманітарних проєктів на підтримку України.


Крім того, народ Грузії беззаперечно підтримує Україну на всіх рівнях та засуджує російську агресію, тоді як уряд країни займає досить дивну та нелогічну позицію щодо цієї війни. Адже з точки зору стратегічного планування зовнішньополітичних інтересів Грузія мала б діяти в унісон з колективним Заходом.


"Оголосивши курс на ЄС та НАТО, грузинська влада все ще діє з оглядкою на росію. Причиною цьому є буцімто небажання вступати у конфлікт з рф. Проте війна між цими державами триває з 2008 року — Абхазія та Південна Осетія залишаються окупованими. Рашисти в односторонньому порядку визнали їх незалежність та розмістили на цих територіях свої військові бази. Програш рф у війні з Україною відкрив би можливість для Грузії підняти питання повернення своїх територій", — зазначає експерт в коментарі "Телеграфу".


Насправді ж страх зіпсувати відносини з кремлем зумовлений комерційною складовою, вважає Антон Кучухідзе. З початку війни в Україні Грузія стала популярним місцем для туризму серед росіян, а бізнесмени з рф все частіше розглядають цю країну як місце для тимчасового проживання у кризові для росії часи. Крім того, є підстави вважати, що окремі російські компанії мали намір обходити західні санкції через грузинську юрисдикцію.


"Уряду Грузії слід визначитись, на чиїй стороні вони виступають у цей складний для України період, інакше в майбутньому це може стати на заваді євроінтеграції Грузії та в цілому ускладнить її діалог з Заходом", — зазначив експерт.


Джерело: "Телеграф"

31 перегляд0 коментарів

Commenti


bottom of page