top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Руйнація Каховської ГЕС може призвести до жахливих та трагічних наслідків – Дмитро Левусь


Експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», політолог-міжнародник Дмитро Левусь в коментарі для «Голос Америки» розповів про наслідки для регіону після руйнації Каховської ГЕС.


Він вважає, що руйнація Каховської ГЕС може призвести до жахливих та трагічних наслідків.


«Трагічно може скластися ситуація для зрошувального землеробства, для постачання води для багатьох населених пунктів. Це і екологічна трагедія для територій поблизу Каховського водосховища, яке не виконуватиме своїх функцій у колишньому обсязі, в якому воно існувало. Почнеться наплив опадів, заболочування територій, неконтрольоване скидання прісної води до Чорного моря. Не виключено, що почнеться гниття тонн риби без води. У довгостроковій перспективі – неможливість жити у цих районах, навіть після сходу води, і ще один наслідок – зменшення виробництва сільськогосподарської продукції. У цьому росія дуже зацікавлена ​​– у вибиванні конкурента на світовому продовольчому ринку», – повідомив Дмитро Левусь.


Він не має жодних сумнівів у тому, що росія зруйнувала ГЕС і її дії слід розглядати як терористичний акт.


«Гідроелектростанція повністю контролювалася росією. Аргумент про застосування ракет по греблі елементарно спростовується з досвіду минулого року, коли українські війська проводили обстріл Антонівського мосту в Херсоні. Тоді це не призвело до його знищення. Дамбу Каховської ГЕС побудовано з ще більшим запасом міцності», – вважає Дмитро Левусь.


Він наголошує, що росія як країна-терорист не має права засідати в Раді Безпеки ООН, а підрив Каховської ГЕС – злочин, який має розглядатися у Міжнародному кримінальному суді як злочин проти громадян України.


Джерело: «Голос Америки»

5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page