top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Китайський план миру потрібно оцінювати дуже зважено – Ігор Петренко


Китайський варіант [мирного плану] поки що ні до чого не зобов’язує. Це певне бачення Китаю, навіть більше не практичне, а ідеологічне. А формула миру Зеленського, наявність резолюції та понад 140 країн, які її підтримали змушують світ визначатись. Про це в коментарі для телеканалу "FREEДOM" повідомив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко.


"Ми повинні розуміти, що китайський план насамперед представляє інтереси Китаю. Коли Китай говорить про територіальну цілісність чи суверенітет, це не стільки про Україну, про Росію, про неспровоковану війну РФ проти України, а про важливі для нього питання, наприклад, Тайваню. А коли Китай говорить про ядерну безпеку в різних формулюваннях, це знову ж таки питання протистояння США та КНР, зокрема нерозповсюдження ядерної зброї. Ми маємо оцінювати китайський план дуже спокійно, як це робить президент Зеленський. Він каже, що деякі положення ми також можемо використовувати, наприклад, пункт про територіальну цілісність та суверенітет в цілому нам підходить, до нього ми можемо апелювати", — зазначив експерт.


Він також наголосив, що вагома перевага формули миру Зеленського — прагнення імплементувати у світовий порядок денний питання, які стосуються не лише України.


"Зокрема, це радіаційна та ядерна безпека, продовольча безпека… Формула миру Зеленського передбачає конкретні дії, починаючи з питань, що стосуються всіх, і приходячи до питань, які більше стосуються України, але все одно лежать у порядку формування нової системи світової безпеки, недопущення подібних криз. Загалом уже всі окреслили, що питання завершення війни, використання будь-якого озброєння — це справа України, і Україна вирішуватиме, на що погоджуватися, а на що — ні. Але якщо Китай залучатиметься до тих пунктів, які перетинаються, це теж буде дуже добре", — додав Ігор Петренко.


Джерело: "FREEДOM"

72 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page