top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Ордер на арешт путіна доводить, що згодом він стане токсичним навіть всередині рф - Ігор Петренко


Було б дуже добре, якби Україна ратифікувала Римський статут. Але навіть без цього потенціал тиску на російських посадовців та їх кримінального переслідування лише зростатиме. Про це в ефірі телеканалу «Ми – Україна» повідомив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», доктор політичних наук Ігор Петренко.


«У нас є велика кількість кримінальних проваджень проти посадових осіб в рф, у тому числі і проти путіна. Якщо раніше ми казали про те, що путін злочинець, просто знаючи про це, не завжди обґрунтовуючи це з правової точки зору, то зараз він для світової спільноти має офіційний статус підозрюваного у вкрай важкому злочині, тому що права дітей захищаються численними конвенціями. Це питання надзвичайно гостро стоїть внаслідок дій різних злочинних режимів, і це спричинило появу потужної системи захисту прав дітей», – зауважив експерт.


На його думку, Україна поверне всіх примусово вивезених дітей, а картина злочину внаслідок подальшого розслідування справить враження на світову спільноту та сприятиме подальшій делегітимізації путіна.


«Конкретно по цій ситуації ми маємо 16 тисяч задокументованих злочинів. Україна вже повернула 302 дітей. Це надзвичайно складні переговори, і процес повернення триватиме. Він надзвичайно складний, але ми будемо продовжувати цей процес, створюючи систему тиску на рф. Безумовно, росія буде неохоче йти на повернення, в тому числі і через катастрофічну демографічну ситуацію всередині рф. Але ми створюємо ситуацію, за якої Путін має стати токсичним навіть всередині росії. 123 країни світу будуть зобов’язані заарештувати путіна, і це лише початок. Зараз фігурантами справи є лише 2 персони, але якщо пройти по всьому ланцюжку, ми назбираємо ще 20-30 чиновників рф, яким можна буде виписати ордер», – зазначив політолог.


Джерело: «Ми – Україна»

5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page