top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

СБУ почала перетворюватися у структуру, спроможну виконувати будь-які поставлені перед нею задачі, - Петро Олещук

Лише зараз ми можемо повною мірою говорити про формування українських національних спецслужб. Про це у своєму блозі на сайті realist.online повідомив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Петро Олещук. З текстом блогу можна ознайомитись нижче.


7 лютого – річниця призначення В. Малюка Головою СБУ. Отже, є нагода підвести підсумки, тим більше, що для українських спецслужб вони виявилися досить серйозними.


І мова не лише про спецоперації, які за цей час провели СБУ, а тут справді є чим пишатися. Лише «Кримський міст» вдалося підірвати двічі. Триває ліквідація зрадників та колаборантів. Морські дрони нищать флот, а дрони «летючі» - ворожі нафтопереробні заводи. У підсумку, вороги та зрадники не можуть почувати себе спокійно ніде, а у світі все чіткіше говорять про «Український Моссад».


Але найголовніше, мабуть, не це. Найголовніше те, що лише зараз ми можемо повною мірою говорити про формування українських національних спецслужб. Тривалий час те ж СБУ просто було формальним і фактичним спадкоємцем радянського КДБ. І ця структура досить слабко працювала на потреби забезпечення української державності, свідченням цього стали успішні «гібридні» атаки на українську державу 2014 року, які стали можливими через серйозну інфільтрацію різноманітних агентів та ворогів у державні структури України на всіх рівнях. У підсумку ми одержали втрату частини української території на тривалий час, великі жертви. Зрештою, вороги України зробили з цього висновки про її «слабкість», що призвело до формування планів по повному захопленню України та знищенню української державності.


Найбільша проблема України – це нерозуміння більшістю українців масштабів власної держави та її значення для сучасного світу. Україна просто не може бути десь на периферії. Через українські розміри, природні і людські ресурси, географічне розташування Україна завжди буде об’єктом зазіхань з боку недоброзичливців. Єдиний запобіжник від цього – власна сила України, спроможність її продемонструвати завжди та у будь-якій формі.

Отже, Україні потрібна як потужна армія, спроможна на відсіч у будь-яких умовах, так і не менш потужні спецслужби, що будуть не лише виявляти шпигунів та зрадників, але і проводити спецоперації на ворожій території, виконувати складні задачі, бути «каральним мечем» української держави. І лише зараз СБУ почало перетворюватися у подібну структуру, спроможну виконувати будь-які поставлені перед нею задачі. І це справді дуже важливе досягнення, що матиме серйозні наслідки для розбудови української держави.


Україна не може лише відповідати, вона має тримати ініціативу, реалізовувати власні інтереси різноманітними способами, бути щонайменше регіональним лідером, з яким мають рахуватися інші держави. Інакше просто історичних шансів у України не буде. Тому прогрес вітчизняних спецслужб це теж важливий елемент державного самоствердження. Разом з армією, реформами державної служби або розвитком ВПК.


Джерело: "Реаліст"

6 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page