top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Російські олігархи зацікавлені мати контроль над “Одеським припортовим заводом” – Олексій Кущ


Російські олігархи зацікавлені мати контроль над “Одеським припортовим заводом”, а тому вони можуть намагатися взяти участь у приватизації підприємства, використовуючи іноземні фірми-прокладки. Таку думку у коментарі УНН висловив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», економічний експерт Олексій Кущ.


За його словами, аміак є стратегічним експортним товаром для рф, а тому вони одразу почали шукати альтернативу і будувати новий аміакопровід, який має йти з міста Новоросійськ. Разом з тим, експерт зазначає, що усі похідні переробки газу, якою є і аміак, найближчим часом будуть знаходитися під санкціями, що ускладнить процес експорту міндобрив.

“ОПЗ посідає становище умовної природньої монополії. Тому що він знаходиться на кінці аміакопроводу з Тольятті. Фактично експорт російського аміаку – це один із стратегічних експортних товарів рф. Настільки важливий, що вони почали будувати альтернативний аміакопровід, який мав іти з міста Новоросійськ. І фактично його побудували. Тобто у них є сьогодні в Новоросійську термінал з перевалки цього аміаку. І вони знайшли альтернативу Україні певним чином. Але тут питання в санкціях. Тобто росіяни прекрасно розуміють, що всі товари, які є похідними від конкурентної переваги у вигляді дешевого газу – це мінеральні добрива, аміак - так чи інакше найближчим часом будуть знаходитися під санкціями. Тому росіяни розуміють, що санкційні обмеження щодо Новоросійська в цьому плані досить реальні”, – розповів експерт.


Він додав, що саме через це росіяни можуть намагатися приватизувати ОПЗ через іноземні фірми, адже це дозволить їм уникнути санкцій.

“У російських олігархів, які зараз займаються експортом мінеральних добрив та аміаку, є колосальне зацікавлення через різні “прокладки” купити ОПЗ, нібито на якісь західні структури, зареєстровані десь у Нідерландах чи на Віргінських островах, щоб просто обходити санкції. Тобто, вони хотіли б використовувати ОПЗ як такий хаб для обходу санкцій”, – зауважив аналітик.


Джерело: "УНН"

3 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page