top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Злочини окупантів в Україні повернуться до рф у значно більших масштабах – Валентин Гладких


Криміногенна ситуація в рф після війни буде значно більш небезпечною, ніж після після Афганської та Чеченської воєн. Про це в коментарі для "Comments.ua" повідомив експерт аналітичного центру «Об'єднана Україна» Валентин Гладких.


"Сам контингент учасників цієї війни з боку росії значно відрізняється від того, що був в Афганістані чи Чечні. Туди прямували контрактники чи строковики. Представники Збройних Сил. А в Україну прямує контингент, значно розмитий, доукомплектований відверто кримінальними елементами. І зрозуміло, що це стане додатковим чинником вибуху насильства в самій рф, куди повернуться ті, хто зможе повернутись із цієї війни".


Але є, наголошує експерт, й інші фактори різкого зростання злочинності в країні-агресорі. "Один із них – те, що зараз значно більше росіян бере участь у війні. Набуваючи як кримінального, так і травматичного досвіду. Адже зґвалтування, масові розстріли, вбивство цивільних, мародерство – це зовсім не бойові дії. Це відверто кримінальна діяльність. І багато росіян, які раніше до неї не стосувалися, саме зараз, на цій війні, отримують свій кримінальний досвід. Неможливо звести на "ні" контакти між безпосередніми кримінальними елементами, усіма цими зеками, яких погнали на війну, – і просто мобілізованими росіянами, кадровими військовими. Зрозуміло, що це сприяє розширенню, розповзанню кримінального досвіду. І накладаючись на посттравматичний синдром, це породжує всі передумови для шквалу насильства, який неминуче захлисне рф", – упевнений Валентин Гладких.


До того ж, продовжує він, росія внаслідок введення проти неї санкцій виявляється у все більш складному соціально-економічному становищі. Що завжди створює ґрунт для зростання злочинності. "Усі елементи, які були вже кримінальними, поширили свій досвід, збилися в організовані злочинні угруповання (між ними виникли певні корпоративні зв'язки), отримали ще й досвід воєнних злочинів, обов'язково зіткнуться із посттравматичним синдромом. І коли залишки їх, повернувшись до рф, виявляться ще й у найскладнішій соціально-економічній ситуації, коли обіцяні виплати їм не робитимуть, коли на них дивитимуться косо, це "рване". І "накриє" рф у рази більше, ніж її "накривало" кримінагенно після Афганської та Чеченської воєн, – прогнозує Валентин Гладких. – Додайте до цього, що росія і раніше була одним із світових лідерів за рівнем домашнього насильства, а також тяжких та особливо тяжких злочинів. Тож усе, що творили окупанти в Україні, повернеться до країни-агресора у значно більших і найстрашніших масштабах".


Джерело: "Comments.ua"

2 перегляди0 коментарів

Comentarios


bottom of page