top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

росії бракує освіти та технічного постачання для ведення сучасної війни – Антон Кучухідзе


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, говорячи про російсько-українську війну, заявив, що шанси на мир стають дедалі меншими. Він також висловив побоювання, що світ може поринути у ширшу війну. Експерт-міжнародник, співзасновник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Антон Кучухідзе вважає, що про початок Третьої світової війни (ТСВ) поки що поки що говорити зарано. Про це він повідомив в коментарі для "Comments.ua".


"Приклади Першої світової війни, Другої – це зіткнення ворогуючих коаліцій між собою. Нині такого немає. Відповідно, немає й підстави говорити про те, що йде ТСВ. Є непрямі ознаки, певні індикатори, які б могли призвести до такої війни за певного збігу обставин. Але, – наголошує експерт, – на даний момент такого немає. Хоча рашисти точно хотіли б такого роду світової війни. Розруха, дестабілізація, військові злочини – це їхній коник. А ось воювати у сучасній війні вони не вміють. Бракує освіти, технічного постачання. Тут росія в рази слабша Заходу. Саме тому Кремль перевів війну в Україні в довгу, усіюючи поля трупами своїх солдатів та найманців, сподіваючись, що згодом це переросте у світовий конфлікт".


Але, наголошує Антон Кучухідзе, ніхто у цивілізованому світі вже так не воює. Головне правило військового статуту у країнах Заходу – збереження життів особового складу. Не кажучи вже про цивільне населення. Що йде врозріз із російськими "правилами війни".


"Захід чітко показує: так, існує підтримка України озброєннями та боєприпасами, так – є системно діючий військово-політичний формат „Рамштайн”, створений спеціально для цього. Але — ні, Захід не прагне прямого зіткнення з божевільною росією, з її солдатами і найманцями на полі бою. І представники США, і представники ЄС, і лідери НАТО чітко давали це зрозуміти. Акцентуючи, що в рамках статуту ООН норм міжнародного права – підтримують Україну в її боротьбі за незалежність, територіальну цілісність, державний суверенітет. Тож пан Гуттереш явно перебільшує, говорячи про якусь глобальну війну. Сьогодні рашистська федерація не є тією фігурою, яка могла б спровокувати Третю світову", – вважає експерт.


Але така війна, на його думку, може статися в сучасному світі за кількома лініями конфліктів та протиріч. Насамперед – у ракурсі протистояння між США та Китаєм. "Напруга між ними наростає. І до 2030 року, якщо турбулентність конфліктності збільшиться, якщо КНР змінить свою позицію з помірно-нейтральної на агресивнішу, це стане показником початку Третьої світової, – попереджає Антон Кучухіддзе. — Непрямі ознаки, передумови для ТСВ створено. Але чи розпочнеться вона, залежатиме від багатьох чинників. Запобіжником може стати тотальне домінування колективного Заходу у технологічному сенсі над тими самими рашистами. Всім очевидно, що, якщо буде пряма війна, росія її не витримає – через свою відсталість, санкційний тиск на неї, те, що замість професійних військових у них все частіше воюють ґвалтівники, вбивці, мародери, яких набрали з в'язниць. Дефіцит професійного офіцерського складу впливає на управлінську, організаційну здатність рашистських військ вести ефективні бойові дії".


Експерт упевнений – якби той же Гутереш і багато інших на Заході жорсткіше реагували на посилення не просто росії, а авторитарної, диктаторської, терористичної, імперської росії, яка почалася з середини "нульових", все могло б бути інакше. "Слід було активно працювати проти росії відразу після сумнозвісної Мюнхенської промови путіна, який тоді позначив плани терористичного режиму. Треба було реагувати після війни в Грузії 2008-го, на російську агресію проти України 2014-го. Багато сталося прорахунків з боку глобальних лідерів, які з якоїсь причини не захотіли звернути увагу на те, на якого монстра перетворюється росія", – робить висновок Антон Кучухідзе.


Джерело: Comments.ua

32 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page