top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

рф заслуговує на санкції проти її атомної галузі, світ готується до обмежень – Ігор Петренко


Показове нехтування окупантами всіма світовими нормами підчас захоплення об’єктів атомної енергетики в Україні має обернутись для рф жорсткими санкціями. Про це в ефірі телеканалу «ICTV» повідомив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко.


«На Запорізькій атомній станції рф порушила всі можливі конвенції, принципи, правила, що регулюють цю галузь енергетики. І це робить держкорпорація «Росатом» разом з російською державою і її військовослужбовцями. Відповідно потрібні санкційні обмеження для того, щоб зменшити цей важіль впливу країни-агресора та зменшити його прибутки. Росія – одна з небагатьох країн у світі, що володіють подвійною технологією збагачення урану для військових та громадських потреб. Використовуючи ці технології, рф реалізує багато проектів у світі, то ж потрібно зламати цей важіль впливу та позбавити росію значних прибутків, які вона спрямовує на фінансування війни», – зазначив експерт.


Експерт нагадав, що рф реалізує близько 12 проектів у галузі ядерної енергетики, серед яких великі проекти в Турції та Єгипті. очікується, що такі потужні гравці будуть протидіяти введенню санкцій проти рф, якщо паралельно з цим вони не отримають привабливу альтернативу.


«Втім Україна та Болгарія дають приклад відмови від співпраці з росією після підписання контрактів з американською компанією «Westinghouse». Ще більш яскравий приклад – Фінляндія, яка відмовилась видавати ліцензії на обслуговування реакторів компаніям, що тією чи іншою мірою будуть пов’язані з компанією «Росатом». Швидкого рішення щодо санкцій у цій сфері очікувати не варто. По-перше, це технологічний момент, і зміна постачальника чи підрядника, заміна технологій вимагають ґрунтовного аналізу та прорахунку. По-друге, рф, в залежності від потреб галузі в низькозбагаченому урані, може займати долю світового ринку від 15% до 30% і в різких коливаннях ніхто не зацікавлений. З іншого боку – підготовчий етап до спроможності застосувати суттєві обмеження вже завершено і такі зміни можуть стати вікном можливостей для інших компаній», – зауважив Ігор Петренко.


Джерело: «ICTV»

135 переглядів0 коментарів
bottom of page