top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 18 – 29 вересня 2023 року

Сьогодні Україна продовжує стояти на захисті свободи і демократичних цінностей усього світу – саме так можна охарактеризувати настрої серед наших партнерів. До того ж розуміння, що Україна бореться за майбутнє усіх наступних поколінь, починає з’являтись навіть серед партнерів далеко за межами європейського континенту. Саме це демонструє актуальний огляд міжнародної преси.


Цікаву думку висловив автор The Washington Post стосовно того, що припинення допомоги Україні західними партнерами — це, по суті, означає змиритися з тим, щоб росія робила в Україні те, що хоче. Якщо таке станеться, то колективний Захід може зіткнутися з черговим захопленням чужої території росією чи будь-якою іншою країною, яка дійшла висновку, що Заходу бракує колективної волі протистояти такій агресії. Я вже неодноразово наголошував, що Україна – це щит Європи, і наступною країною може бути Польща або інша європейська держава.


Дуже важливо, що цю ідею поділяє тепер не тільки Захід, а й інші країни, за прихильність яких ми ведемо роботу в дипломатичній та інформаційній площині. Нещодавно президент Чилі Габріель Борік в інтерв’ю для The Washington Post сказав: «Сьогодні Україна, а завтра це може бути хтось із нас». Президент зазначив: «Щоб мати мир, треба визначити, хто винен у початку війни. Вам може не подобатись Президент Володимир Зеленський, і ви можете не любити історію України. Але хто порушив територіальну цілісність вільної держави та міжнародне право? Це зробила росія. Для мене це кристально ясно. Ми можемо захистити себе, лише поважаючи міжнародне право. Як я вже казав, сьогодні це Україна, завтра це може бути будь-хто з нас».


Таку ж думку висловила і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час спілкування з кореспондентом The Washington Post. Вона наголосила, що Україна бореться за своє виживання, але й також бореться за демократичні цінності всієї Європи. До того ж у матеріалі від Bloomberg президентка висловилась ще й про процес реформ в Україні. Вона вражена прогресом, якого Україна досягла у впровадженні реформ, потрібних для її вступу до ЄС.


Однією з головних тем останнього часу, яку висвітлив The Wall Street Journal, є питання надання ATACMS. Президент Байден заявив, що готовий надати Україні передові ракети великої дальності ATACMS, які слугуватимуть для контрнаступу.


Україна давно шукає ракети, які могли б підірвати російські лінії постачання, матеріально-технічні склади та штаби далеко за лінією фронту. Надання США ATACMS могло б також спонукати Німеччину надати свої крилаті ракети великої дальності Taurus. Берлін зазначив, що вважає за краще рухатися разом із Вашингтоном у наданні нових видів військової допомоги. Тому сподіваюсь на швидке і позитивне рішення Берліну та інших партнерів.

Сьогодні Україна – щит Європи і гарант демократичних цінностей. Якщо російську терористичну державу, яка вчиняє відкриту агресію, не зупинити, вона пошириться на Європу. Саме тому Україна потребує швидкого озброєння, до того ж якісною й кількісною зброєю, яка здатна якнайшвидше покласти край цій війні. Дякую партнерам за підтримку!
Члени Конгресу США, кандидати в президенти та союзники, які не бажають надати Україні додаткову допомогу, могли б переглянути результати Мюнхенської угоди та її неспроможність задовольнити апетити Гітлера щодо захоплення території. По суті, припинити допомогу означає змиритися з тим, що Росія робитиме в Україні те, що хоче. Якщо довести справу до кінця, ми можемо допомогти Україні перемогти амбіції Росії сьогодні, інакше зіткнемося з черговим захопленням території Росією чи будь-якою іншою країною, яка дійшла висновку, що нам бракує колективної волі протистояти їхній агресії.
Одним із головних принципів, у який я вірю, є дотримання прав людини. Неважливо, який уряд порушує права людини — лівий чи правий. Якщо люди страждають, ми мусимо підвищити свій голос — наприклад, у відповідь на те, що відбувається в Нікарагуа чи Україні.


Щоб мати мир, ви маєте визначити, хто винен у початку війни. Ви можете не любити Президента [Володимира] Зеленського, або можете не любити історію України. Але хто порушив територіальну цілісність вільної країни та міжнародне право? Росія. Тому для мене все кришталево ясно. Ми можемо захистити себе, лише поважаючи міжнародне право. Як я вже казав, сьогодні це Україна, завтра це може бути будь-хто з нас.
У демократичних країнах політичний клімат завжди може змінитися, але я впевнений, що наші основні цінності та майбутнє, якого ми всі прагнемо як особи тут, на вільному Заході, [означає, що] допомагати Україні дійсно виправдано. Допомога Україні – це не благодійність. Це відстоювання європейського способу життя, в цьому випадку – західних цінностей, і, звичайно, це суверенітет [країни], територіальна цілісність і цінності, які ми поділяємо. Що буде, якщо ми відпустимо Україну чи перестанемо їм допомагати? Можливо, не було б України, а точно була б дуже сильна Росія. І я не думаю, що це комусь вигідно, особливо сусідам.
Країни-члени ЄС надзвичайно підтримують Україну. Ми знаємо, що Україна бореться за своє виживання, але вона також бореться за наші цінності. Бюджетна підтримка, яку ми їм надаємо, полягає в тому, щоб переконатися, що вони можуть виплачувати базові зарплати, щоб їхній уряд і країна й далі функціонували, у той час, як ми знаємо, що їхнє головне завдання – захистити себе від Росії. Потім, звісно, було багато двосторонньої підтримки держав-членів із використанням військового потенціалу. Якщо взяти все разом — бюджетну, військову, гуманітарну підтримку та підтримку біженців — сума допомоги становить 77 мільярдів євро.
Президент Байден сказав Президенту України Володимиру Зеленському, що він готовий надати передові ракети великої дальності класу «земля-земля», щоб допомогти Києву в його контрнаступі. Про це заявили посадовці США.


Україна давно прагне отримати ракети, які могли б підірвати російські лінії постачання, матеріально-технічні склади та штаби далеко за лінією фронту. Їхнє значення для Києва зросло після того, як почали скорочуватися поставки крилатих ракет великої дальності з Англії та Франції.


Надання США ракет ATACMS могло б також спонукати Німеччину надати свої крилаті ракети великої дальності Taurus. Берлін зазначив, що вважає за краще рухатися разом із Вашингтоном у наданні нових видів військової допомоги.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що вона «вражена» прогресом, якого Україна досягла у впровадженні реформ, потрібних для її спроби приєднатися до ЄС. «Якщо вони триматимуть темп — а я бачу, що вони абсолютно вмотивовані — це вирішальний момент», — заявила вона «Bloomberg Television» учора ввечері в кулуарах засідань ООН у Нью-Йорку.

20 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page