top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 2 – 13 жовтня 2023 року

Останній огляд міжнародних ЗМІ та нещодавні рішення європейських партнерів є вирішальними для України в контексті питання посилення протиповітряної оборони нашої держави, а також захисту повітряного простору.


Важливою новиною останнього тижня була заява про те, що Данія, Нідерланди та США очолять нову міжнародну коаліцію, щоб допомогти Україні створити майбутні військово-повітряні сили на базі винищувачів F-16. Про це пише Reuters. Тобто, як і у випадку з танками, знову формується коаліція держав, до якої поступово долучатимуться інші. У статті зазначають, що Данія розраховує доставити перші шість літаків F-16 (із 19-ти) в Україну вже у березні або квітні наступного року.


Окрім створення коаліції на базі винищувачів, у Bloomberg зазначають, що Німеччина оголосила про пакет ППО Україні вартістю 1 млрд євро. Сюди входить додаткова система Patriot для захисту критичної інфраструктури, а також ще дві обіцяні системи протиповітряної оборони IRIS-T. До пакету також увійшли додаткові 10 бойових танків Leopard A1, три самохідні зенітні установки Gepard і поставки 155-мм боєприпасів протягом найближчих тижнів.


Цікавий матеріал опублікував The Wall Street Journal, про те що Україна потребує озброєння, а не дебатів про нього. Для прориву добре підготовленої оборони потрібна надзвичайна кількість військових сил, багатьох із яких бракує Україні, незважаючи на щедру допомогу Заходу. Потрібна достатня кількість танків, бронетранспортерів і артилерійських систем, щоб погасити суттєві втрати, зберігаючи водночас достатню бойову міць для прориву. Для цього треба створити перевагу в повітрі, що дозволить керувати авіацією над полем бою так, аби не дати ворогу використати власну авіацію, і націлюватися на позиції глибоко в тилу противника, включно зі штабами, пунктами постачання, транспортними вузькими місцями та зосередженням резервів. Для цього потрібні інженерні засоби всіх типів, зокрема броньована техніка для розмінування та транспортні засоби, здатні проривати протитанкові перешкоди, долати окопи та інші укріплення.


Автор зазначає, якщо росія виграє, це буде руйнівним для американської національної безпеки, а також для України.


Якщо Україна отримає літаки, вони можуть стати вирішальними на полі бою як в оборонних, так і в наступальних операціях, які Збройним Силам України доведеться проводити для звільнення територій. Повітряна сила забезпечить великі переваги для нашої держави, тому крок у створенні коаліції ВПС може стати поворотним моментом у війні. Дякую партнерам за це рішення і очікую, що й інші держави долучаться до коаліції.


Україні потрібна зброя, а не обговорення того, яку зброю можуть датиДля прориву добре підготовленої оборони потрібна надзвичайна кількість військових можливостей, багатьох з яких бракує Україні, незважаючи на щедру допомогу Заходу. Також потрібна достатня кількість танків, бронетранспортерів і артилерійських систем, щоб компенсувати суттєві втрати, зберігаючи водночас достатню бойову міць для прориву. Для цього треба створити перевагу в повітрі, що дозволить керувати своєю авіацією над полем бою так, аби не дати ворогу використати власну авіацію, а також націлюватися на позиції глибоко в тилу противника, зокрема на штаби, пункти постачання, вузькі місця в системі логістики та зосередження резервів. Для цього потрібні інженерні засоби всіх типів, включно з броньованою технікою для розмінування та транспортними засобами, які здатні проривати протитанкові перешкоди, долати окопи та інші укріплення.


Данія, Нідерланди, США очолили створення майбутніх військово-повітряних сил УкраїниДанія, Нідерланди та США очолять нову міжнародну коаліцію, щоб допомогти Україні створити майбутні військово-повітряні сили на базі винищувачів «F-16». Про це у середу повідомило міністерство оборони Данії.

У заяві міністерства йдеться, що нова коаліція має намір побудувати інфраструктуру навколо «F-16», зокрема засоби технічного обслуговування для підтримки експлуатації літаків.


Швеція обіцяє збільшити військову допомогу Україні, розглядає надання винищувачівШвеція надасть Україні новий пакет військової допомоги обсягом 2,2 мільярда крон (199 мільйонів доларів США), який складається переважно з артилерійських боєприпасів, а також розглядає можливість відправки винищувачів. Про це заявив міністр оборони Швеції Пал Йонсон.


Під час пресконференції Йонсон сказав, що до 6 листопада збройні сили мають повідомити про можливість відправки літаків «Jas Gripen» в Україну після того, як уряд попросив їх оцінити це питання.


Німеччина оголосила про пакет засобів протиповітряної оборони для України вартістю 1 млрд євроНімеччина планує збільшити можливості протиповітряної оборони України цієї зими, поставивши обіцяний пакет обладнання вартістю майже 1 мільярд євро (1,1 мільярда доларів США), який містить ще одну систему «Patriot» для захисту критичної інфраструктури.


Цього місяця уряд канцлера Олафа Шольца також поставить ще дві обіцяні системи протиповітряної оборони «IRIS-T» разом із керованими ракетами, про це повідомило міністерство оборони у вівторок у заяві, надісланій електронною поштою. До пакету увійшли додаткові 10 бойових танків «Leopard A1», три самохідні зенітні установки «Gepard» і поставки 155-мм боєприпасів протягом найближчих тижнів.


Німеччина посилить протиповітряну оборону України другою системою «Patriot»Канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв додатково зміцнити протиповітряну оборону України, щоб допомогти захистити країну цієї зими від російських ракетних атак.


Уряд у Берліні поставить другу систему протиповітряної оборони «Patriot», щоб допомогти захистити ключову інфраструктуру. Про це заявив Шольц журналістам у четвер після переговорів із Президентом Володимиром Зеленським на полях саміту європейських лідерів у Гранаді, Іспанія.


«Це далекосяжний крок», - сказав Шольц, додавши, що пакет має надійти протягом зимових місяців і зробить суттєвий внесок у зміцнення безпеки України.

13 переглядів0 коментарів
bottom of page