top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 6 – 17 листопада 2023 року

Цього тижня увага міжнародних ЗМІ була зосередження на питаннях озброєння України та викликах, пов’язаних із підтримкою України.


Так, Reuters пише, що підтримка України з боку Німеччини буде суттєво розширена наступного року. Про це заявила міністерка закордонних справ Анналена Бербок, додавши, що війна в Україні – це геополітичний виклик. Окрім того, правляча коаліція канцлера Німеччини Олафа Шольца, в принципі, погодилася подвоїти військову допомогу для України в наступному році до 8 мільярдів євро (8,5 мільярда доларів). Це потужний сигнал, що підтримка партнерів залишиться непохитною, навіть незважаючи на інші виклики у світі.


У межах питання про надання зброї Президент Латвії заявив, що росія планує тривалу війну в Україні, і його меседж до країн, які вагаються щодо продовження військової підтримки Києва: й далі постачати зброю, інакше українці програють, а росія матиме зелене світло для погроз іншим у майбутньому. Він також сказав, що «важливо насправді боротися за міжнародний мир і мир в Європі, бо якщо ми зупинимо росію в Україні, то росія не зможе кинути виклик іншим країнам». Про це пише The Washington Post. Тобто знову: Україна – це щит Європи, а озброєння – єдиний вихід, щоб стримати росію.


Важливою подією останніх днів була зустріч пана Єрмака з офіційними особами під час поїздки до Вашингтона, щоб переконати урядовців та експертну спільноту США надати Україні допомогу, потрібну для продовження відсічі російської широкомасштабної агресії. Bloomberg пише, що у Вашингтоні пан Єрмак зустрівся з держсекретарем Ентоні Блінкеном і радниками з національної безпеки США, Німеччини, Великої Британії та Франції.


Тож, на сьогодні маємо багато викликів, але я сподіваюсь на оптимістичне розв'язання питання з надання Україні військової допомоги, яку все ще не схвалив американський Конгрес. Пентагон закликав Конгрес вийти з глухого кута та схвалити запит адміністрації Байдена на екстрені кошти в розмірі 61,4 мільярда доларів для боротьби України з росією. Україна веде екзистенційну війну, і я впевнений, що партнери в повному сенсі розуміють важливість перемоги як для України, так і для всього демократичного світу загалом.
Андрій Єрмак, головний помічник Президента України Володимира Зеленського, зустрівся з радниками з національної безпеки ключових союзників під час візиту до Вашингтона на тлі протидії деяких республіканців щодо подальшої підтримки України. Як повідомив Єрмак, у вівторок, коли він готувався до зустрічі з законодавцями США, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський Союз не зможе виконати зобов’язання надіслати Україні 1 мільйон артилерійських снарядів до кінця березня.
За словами Президента Латвії, Росія планує тривалу війну в Україні, тому він закликає країни, які вагаються щодо продовження військової підтримки Києва: й далі постачати зброю, інакше українці програють, а Росія отримає зелене світло для погроз іншим країнам у майбутньому.


Як заявив Едгарс Рінкевич в інтерв’ю «Associated Press», «важливо насправді боротися за міжнародний мир і мир в Європі, бо якщо ми зупинимо Росію в Україні, Росія не зможе кинути виклик іншим країнам».
Європейська комісія у своєму звіті заявила, що так звані переговори про вступ до ЄС мають нарешті початися майже через 18 місяців після того, як Блок прийняв Україну як державу-кандидата. У цьому ж звіті рекомендовано розпочати процес і з Молдовою, яка межує з Україною.


У середу президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила: «Сьогодні історичний день, тому що сьогодні Комісія рекомендує Раді розпочати переговори про вступ із Україною та Молдовою».
Урядова коаліція канцлера Німеччини Олафа Шольца принципово узгодила подвоєння розміру військової допомоги Україні в наступному році до 8 мільярдів євро (8,5 мільярда доларів США). Про це повідомило в неділю політичне джерело в Берліні.


У разі схвалення парламентом, де партії Шольца мають більшість, видатки на оборону Німеччини збільшаться до 2,1% цільового показника валового внутрішнього продукту, що перевищує 2%, обіцяні всіма членами Організації Північноатлантичного договору, - додало джерело.


Законодавці від Соціал-демократичної партії Шольца, Вільних демократів і Партії зелених, як повідомило джерело, домовилися про збільшення переговорів щодо запропонованого федерального бюджету на 2024 рік перед офіційним засіданням бюджетного комітету Бундестагу (нижньої палати парламенту) у четвер, 16 листопада.

20 переглядів0 коментарів

Commentaires


bottom of page