top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 6 – 17 листопада 2023 року

Цього тижня увага міжнародних ЗМІ була зосередження на питаннях озброєння України та викликах, пов’язаних із підтримкою України.


Так, Reuters пише, що підтримка України з боку Німеччини буде суттєво розширена наступного року. Про це заявила міністерка закордонних справ Анналена Бербок, додавши, що війна в Україні – це геополітичний виклик. Окрім того, правляча коаліція канцлера Німеччини Олафа Шольца, в принципі, погодилася подвоїти військову допомогу для України в наступному році до 8 мільярдів євро (8,5 мільярда доларів). Це потужний сигнал, що підтримка партнерів залишиться непохитною, навіть незважаючи на інші виклики у світі.


У межах питання про надання зброї Президент Латвії заявив, що росія планує тривалу війну в Україні, і його меседж до країн, які вагаються щодо продовження військової підтримки Києва: й далі постачати зброю, інакше українці програють, а росія матиме зелене світло для погроз іншим у майбутньому. Він також сказав, що «важливо насправді боротися за міжнародний мир і мир в Європі, бо якщо ми зупинимо росію в Україні, то росія не зможе кинути виклик іншим країнам». Про це пише The Washington Post. Тобто знову: Україна – це щит Європи, а озброєння – єдиний вихід, щоб стримати росію.


Важливою подією останніх днів була зустріч пана Єрмака з офіційними особами під час поїздки до Вашингтона, щоб переконати урядовців та експертну спільноту США надати Україні допомогу, потрібну для продовження відсічі російської широкомасштабної агресії. Bloomberg пише, що у Вашингтоні пан Єрмак зустрівся з держсекретарем Ентоні Блінкеном і радниками з національної безпеки США, Німеччини, Великої Британії та Франції.


Тож, на сьогодні маємо багато викликів, але я сподіваюсь на оптимістичне розв'язання питання з надання Україні військової допомоги, яку все ще не схвалив американський Конгрес. Пентагон закликав Конгрес вийти з глухого кута та схвалити запит адміністрації Байдена на екстрені кошти в розмірі 61,4 мільярда доларів для боротьби України з росією. Україна веде екзистенційну війну, і я впевнений, що партнери в повному сенсі розуміють важливість перемоги як для України, так і для всього демократичного світу загалом.


Україна залучає підтримку США, оскільки Німеччина не очікує досягнення необхідних цільових показників щодо боєприпасівАндрій Єрмак, головний помічник Президента України Володимира Зеленського, зустрівся з радниками з національної безпеки ключових союзників під час візиту до Вашингтона на тлі протидії деяких республіканців щодо подальшої підтримки України. Як повідомив Єрмак, у вівторок, коли він готувався до зустрічі з законодавцями США, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський Союз не зможе виконати зобов’язання надіслати Україні 1 мільйон артилерійських снарядів до кінця березня.


Президент Латвії заявив, що Захід має озброїти Україну, щоб утримати Росію від майбутніх глобальних авантюрЗа словами Президента Латвії, Росія планує тривалу війну в Україні, тому він закликає країни, які вагаються щодо продовження військової підтримки Києва: й далі постачати зброю, інакше українці програють, а Росія отримає зелене світло для погроз іншим країнам у майбутньому.


Як заявив Едгарс Рінкевич в інтерв’ю «Associated Press», «важливо насправді боротися за міжнародний мир і мир в Європі, бо якщо ми зупинимо Росію в Україні, Росія не зможе кинути виклик іншим країнам».


Україна готова розпочати процес приєднання до Європейського Союзу, – ЄврокомісіяЄвропейська комісія у своєму звіті заявила, що так звані переговори про вступ до ЄС мають нарешті початися майже через 18 місяців після того, як Блок прийняв Україну як державу-кандидата. У цьому ж звіті рекомендовано розпочати процес і з Молдовою, яка межує з Україною.


У середу президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила: «Сьогодні історичний день, тому що сьогодні Комісія рекомендує Раді розпочати переговори про вступ із Україною та Молдовою».


Німеччина планує подвоїти військову допомогу УкраїніУрядова коаліція канцлера Німеччини Олафа Шольца принципово узгодила подвоєння розміру військової допомоги Україні в наступному році до 8 мільярдів євро (8,5 мільярда доларів США). Про це повідомило в неділю політичне джерело в Берліні.


У разі схвалення парламентом, де партії Шольца мають більшість, видатки на оборону Німеччини збільшаться до 2,1% цільового показника валового внутрішнього продукту, що перевищує 2%, обіцяні всіма членами Організації Північноатлантичного договору, - додало джерело.


Законодавці від Соціал-демократичної партії Шольца, Вільних демократів і Партії зелених, як повідомило джерело, домовилися про збільшення переговорів щодо запропонованого федерального бюджету на 2024 рік перед офіційним засіданням бюджетного комітету Бундестагу (нижньої палати парламенту) у четвер, 16 листопада.

16 переглядів0 коментарів
bottom of page