top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 8-19 травня 2023 року

Цього тижня бачимо у публічній площині конкретні позитивні деталі від роботи Президента Зеленського під час останніх іноземних візитів. З’являються деталі від партнерів стосовно посилення військової підтримки нашої держави. Найбільш актуальні питання – це, звісно, ракети дальнього радіуса та бойові літаки.


Так, в аналітичній статті The Washington Post зазначають, що надати Україні ракети – це найкращий і єдиний варіант. Як зазначив у своїй промові Ріші Сунак, лінія фронту путінської агресивної війни може проходити в Україні, але лінії розлому простягаються у всьому світі. В інтересах усіх нас забезпечити успіх України.


Успіх у контрнаступі та тривала війна вимагатимуть від інших країн наслідувати приклад Великої Британії. Постачання ракет Storm Shadow може сформувати як військовий, так і політичний контекст і відіграти ту роль, яку відіграли колись поставлені США Himars. Himars дозволили українським силам знищити логістичні центри, вузли зв’язку та інші важливі цілі. Ракети великої дальності забезпечать зовсім інший рівень можливостей.


Німеччина також оголосила про надання Україні пакету військової допомоги на загальну суму 2,95 мільярда доларів. Це безпрецедентна сума, адже вона майже вдвічі перевищує загальні зобов’язання Берліна з моменту вторгнення росії в лютому 2022 року. Пан Шольц ще раз запевнив, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно. Як зазначає The Washington Post, це нова сторінка у відносинах двох країн.


Франція також заявила, що й далі надаватиме політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку Україні стільки, скільки це буде необхідно. Також обидві країни співпрацюватимуть щодо обмеження обходу санкцій проти росії. Про це пише Bloomberg.


Цікавий матеріал опублікувало видання The Washington Post – інтерв’ю з Єнсом Столтенбергом, генсекретарем НАТО на тему закінчення війни в Україні.


Пан Столтенберг зазначив, що війна в Україні фундаментально змінила НАТО, але маємо пам’ятати, що війна почалася не в 2022 році. Війна почалася в 2014 році. І відтоді Альянс зробив найбільше посилення колективної оборони з кінця холодної війни. Пан Столтенберг наголошує, що всі союзники НАТО згодні з тим, що Україна стане членом Альянсу. Усі союзники погоджуються, що Україна має право обирати власний шлях, що вирішувати не москві, а Києву. Наразі, як зазначає пан Столтенберг, йде процес реформування та модернізація інститутів оборони та безпеки України. Нагальне завдання полягає в тому, щоб Україна вистояла як суверенна, незалежна держава, бо якщо Україна не переможе, то немає питання для обговорення взагалі.


Заяви і тенденції цього тижня чітко демонструють, що партнери розуміють свою відповідальність у цій війні і роль України як щита Європи. Вже не доводиться нагадувати про важливість вчасної військової допомоги нашій державі напередодні контрнаступу. А членство України в Альянсі вже визначений факт.
У міру того як триває війна в Україні, а варварство військ володимира путіна стає все жахливішим, поступово знімаються табу щодо того, які системи зброї слід надавати Україні для свого захисту. Здається, нарешті західні держави усвідомили, що реальний ризик ескалації походить від того, що Україна не має достатніх засобів для свого захисту.


Ця логіка впливала на позицію Британії з початку війни і все ще застосовується. На початку цього року Велика Британія стала першою країною, яка відправила в Україну бойові танки. Минулого тижня вона оголосила, що відмовилася ще від одного табу – постачання Україні ракет великої дальності.
Хоча Німеччина є другою країною за обсягами гуманітарної, військової та фінансової допомоги під час війни, поступаючись лише США, це була перша поїздка Зеленського до Берліна з початку вторгнення. До приїзду в Берлін Зеленський побував із візитами у Нідерландах, Франції та Фінляндії.


«Я говорив про це багато разів і повторюю це сьогодні тут: ми підтримуватимемо вас стільки, скільки буде потрібно», - сказав Шольц. Поставки зброї, які він окреслив, зокрема нові системи протиповітряної оборони «IRIS-T» й танки «Leopard 2», відбуваються на фоні підготовки Україною контрнаступу проти росії.


«Йдеться про відсіч нападу на українську територію», – сказав він.
Війна в Україні докорінно змінила НАТО, але ви повинні пам’ятати, що вона почалася не в 2022 році. Війна почалася ще в 2014 році, і відтоді Альянс зробив найбільше посилення нашої колективної оборони з кінця холодної війни.


Насамперед усі союзники НАТО згодні з тим, що Україна стане членом Альянсу. Усі союзники погоджуються, що Україна має право обирати власний шлях, що вирішувати це не москві, а Києву.


Я можу сказати, що ми зараз працюємо з ними, щоб допомогти їм перейти від обладнання, доктрин і стандартів радянської епохи до доктрин і стандартів НАТО, зробити їхні збройні сили сумісними з силами НАТО, а також допомогти у подальшому реформуванні та модернізації інститутів оборони та безпеки.
«Франція й далі надаватиме Україні політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку стільки, скільки це буде потрібно», - зазначили в офісі президента, додавши, що обидві країни підтримуватимуть зусилля щодо обмеження обходу санкцій проти росії.


«Франція зберігає свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів», – заявили в офісі президента.
Під час несподіваного візиту Президента Володимира Зеленського прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак пообіцяв підтримати коаліцію, спрямовану на надання Україні винищувачів західного виробництва, хоча він поки не обіцяв фактичну поставку літаків.


«Ми хочемо створити цю коаліцію винищувачів, і я дуже позитивно ставлюся до цього, - сказав Зеленський після зустрічі. – Я гадаю, що найближчим часом ви почуєте кілька дуже важливих рішень. Але ми повинні ще трохи попрацювати над цим».

У понеділок, 15 травня, Франція пообіцяла Україні ще десятки легких танків і бронетехніки після того, як президент Еммануель Макрон зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським у Парижі, саме тоді як Київ готується до очікуваного контрнаступу.


Зупинившись у Римі, а потім у Німеччині, Зеленський повечеряв із Макроном у Єлисейському палаці в неділю ввечері, де вони обговорили збільшення військової допомоги.


«Найближчими тижнями Франція навчить кілька батальйонів і оснастить їх десятками броньованих машин і легких танків, включно з «AMX-10RC»», - йдеться в спільній заяві, яку вони зробили після переговорів. Президенти також закликали до нових санкцій проти москви через її вторгнення в Україну, щоб «послабити здатність росії продовжувати незаконну агресивну війну».

11 переглядів0 коментарів

Commenti


bottom of page