top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 6 - 17 травня 2024 року

Останніми тижнями увага міжнародних засобів інформації була прикута до проведення Саміту миру в Швейцарії, який вже підтримали 50 країн, а також до прискорення поставок американської зброї на поле бою, після того як росія активізувала наступ на харківському напрямку.


Наразі, як зазначають у Reuters, нейтральний швейцарський уряд намагається забезпечити широку явку на Саміт миру з різних куточків світу, було надіслано 160 запрошень. Швейцарія прагне долучити до Саміту більше країн так званого Глобального Півдня, а також Китай. Триває активна робота в цьому напрямку.


У Le Monde згадують нещодавній візит Державного секретаря США Ентоні Блінкена до Києва, де він пообіцяв, що США підтримуватимуть Україну доти, доки не буде гарантована її безпека. "Сьогодні ми з вами. І ми будемо поруч з вами, доки Україні не буде гарантована безпека, суверенітет і здатність обирати свій власний шлях. Допомога вже в дорозі. Частина її вже надійшла. Ще більше прибуде", – сказав він Президенту України Володимиру Зеленському під час зустрічі.


Блінкен додав, що США прискорюють постачання зброї в Україну. “Ми поспішаємо з боєприпасами, бронетехнікою, ракетами, засобами протиповітряної оборони. Поспішаємо доставити їх на лінію фронту, щоб захистити солдатів, захистити цивільне населення", – наголосив він. Про це пишуть у Bloomberg.


Зеленський подякував Вашингтону за допомогу, яка, за його словами, має вирішальне значення, але акцентував, що "важливо отримати її якомога швидше". Президент Володимир Зеленський відклав усі свої майбутні закордонні поїздки, підкресливши серйозність загрози, з якою стикаються сьогодні солдати.


Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що російське вторгнення в інші країни цілком реальне, якщо рашисти здобудуть перемогу в Україні.


"Якщо їм вдасться перемогти в Україні, якщо їм вдасться досягти своїх цілей, вони нападуть на інші країни. Це можуть бути країни Балтії, можливо, Фінляндія, можливо, Польща", – сказав Дуда в інтерв’ю для Bloomberg.


Тож насамперед хочу подякувати американському урядові та всім партнерам за підтримку, а також за надзвичайно важливий пакет військової допомоги для Сил оборони і безпеки України. Хочу висловити сподівання на продуктивність Саміту миру в Швейцарії та на справедливе закінчення війни в Україні. Перемога України визначить долю усього світу – результат в Україні або утвердить, або зруйнує ліберальний порядок.

 



Сполучені Штати підтримуватимуть Україну доти, доки її безпека не буде "гарантована", пообіцяв Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва у вівторок, 14 травня, після того, як російські війська заявили про подальше просування в північно-східній частині Харківської області. Візит Блінкена відбувся через кілька тижнів після того, як Конгрес США нарешті схвалив пакет фінансової допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів після місяців політичних суперечок, що дозволило розблокувати вкрай необхідне озброєння для українських військ, які не мають достатньої кількості озброєнь.


"Ми сьогодні з вами. І ми будемо поруч з вами, доки Україні не буде гарантована безпека, суверенітет і здатність обирати власний шлях", - сказав Блінкен у своєму виступі.

 



Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що росія вторгнеться в інші країни, якщо її війська переможуть у війні в Україні, і він прогнозує новий військовий поштовх з боку Кремля в найближчі тижні.


Хоча він і заявив, що напад на інших сусідів є неминучим, польський лідер попередив на Катарському економічному форумі у вівторок, що союзники по НАТО є вразливими. Він виступав в той час, коли українські війська намагаються стримати новий наступ кремля.


"Якщо їм вдасться перемогти в Україні, якщо їм вдасться досягти своїх цілей, вони нападуть на інші країни", - сказав 51-річний Дуда в інтерв'ю головному редактору Bloomberg Джону Міклетвейту в Досі. "Це можуть бути країни Балтії, можливо, Фінляндія, можливо, Польща".

 



Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що США прискорюють постачання зброї в Україну, оскільки військові президента Володимира Зеленського протистоять російському нападу на північному сході країни.


Кремлівські війська намагаються просунутися вглиб Харківської області, взявши під контроль деякі села поблизу кордону, після кількох тижнів інтенсивних авіаударів по другому за величиною місту України. Цей наступ розтягує українські сили і може підштовхнути Київ до передислокації підрозділів з довгої лінії фронту на сході.


"Всі погляди прикуті до ситуації на сході та північному сході, зокрема у Харкові", - сказав Блінкен журналістам у середу в Києві на брифінгу зі своїм колегою Дмитром Кулебою. "Ми поспішаємо з боєприпасами, бронетехнікою, ракетами, засобами протиповітряної оборони. Поспішаємо доставити їх на лінію фронту, щоб захистити солдатів, захистити цивільне населення".

 



Адміністрація Байдена працює над тим, щоб відправити в Україну додаткову батарею зенітно-ракетних комплексів Patriot, повідомили люди, знайомі з цим питанням, в той час як США і їхні союзники намагаються задовольнити попит країни на додаткову зброю для відбиття посиленого російського нападу.


Європейські союзники України також працюють над планами надіслати Києву додаткові системи протиповітряної оборони зі своїх запасів, кажуть співрозмовники.

 



У статті "Британія робить свій внесок в Україну і в оборонні витрати" (стаття від 27 квітня) Ріші Сунак, прем'єр-міністр моєї країни, стверджує, що "ми розуміємо, що бути союзником означає підкріплювати слова діями". Як тіньовий міністр закордонних справ Великої Британії від опозиційної Лейбористської партії, я можу сказати, що ми прагнемо якнайшвидше довести витрати на оборону до 2,5% ВВП, і я пишаюся єдністю, яку демонструє Велика Британія на підтримку України і проти російської агресії.

 



Державний секретар США Ентоні Блінкен у вівторок намагався запевнити українців, що вони можуть витримати новий зловісний російський військовий наступ і розраховувати на довгострокову підтримку з боку США та їхніх європейських союзників.


"Ви не самотні", - заявив пан Блінкен у своєму виступі в столиці України, Києві, куди він прибув потягом у вівторок вранці з неоголошеним візитом, який він назвав "критичним моментом" для майбутнього України, оскільки росія здобуває нові військові перемоги навколо північно-східного міста Харкова.

 



На саміт, який, як сподівається Швейцарія, прокладе шлях до мирного процесу в Україні, зареєструвалися делегації з понад 50 країн, заявила в середу президент Швейцарії Віола Амхерд.


Нейтральний швейцарський уряд прагне забезпечити широку явку з різних куточків світу, було надіслано 160 запрошень, заявив Амхерд на прес-конференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем після їхньої зустрічі в Берліні.

5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page