top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 29 травня – 9 червня 2023 року

«Справжній мир для України потребує більшої військової підтримки», – саме так висловився цього тижня держсекретар США Ентоні Блінкен, і саме так я б охарактеризував підтримку і позицію західних партнерів стосовно українського питання.


Західні партнери зараз без вагань говорять про потребу якнайшвидших гарантій безпеки для України або повноцінного членства в НАТО. Політика так званих відкритих дверей заміщується реальними діями і реальними пропозиціями щодо гарантій безпеки для нашої держави.


Так, наприклад, як зазначає The Wall Street Journal, Адміністрація Байдена та деякі союзники висловили інтерес до моделі безпеки, подібної до ізраїльської, яка протягом останніх десятиліть утримувала супротивників за допомогою постійного постачання військової допомоги США, а не за допомогою письмової гарантії безпеки. Очевидним стає той факт, що агресивну політику рашистської федерації можна стримати лише за умови постачання зброї для України і повної поразки рашистів на полі бою. Цю істину тепер відкрито висловлюють західні політики.


Окрім цього, заяви про якнайшвидше надання Україні гарантій безпеки лунали і від самого глави Альянсу Єнса Столтенберга. Він наголошує, що потрібно якнайшвидше обговорити гарантії безпеки для України. Адже коли війна закінчиться, НАТО потребуватиме домовленостей, щоб гарантувати безпеку Україні, що росія не просто передислокувала свої сили для наступної атаки. Про це пише Reuters.


Я вже не раз говорив про те, що сьогодні суб’єктність України дуже потужна, вона набагато потужніша, ніж суб’єктність рашистської федерації. Рашисти перебувають у повній ізоляції. Підтвердженням цього є заява європейських дипломатів про те, що Україна та її союзники планують саміт світових лідерів для обговорення умов Києва щодо припинення війни, який виключатиме рашистів. Сьогодні Захід прийняв рішення, що працює в форматі G7 + Україна. І це ще один доказ того, що принцип «нічого про Україну без України» закріплено на всіх рівнях. Про це пишуть у The Wall Street Journal.


Крім того, починають з’являтися перші заклики щодо надання Україні місця постійного члена Ради Безпеки ООН. Це ще одне підтвердження тези про потужну суб’єктність України. В редакторській статті в The Wall Street Journal йдеться, що у війні проти України однією зі зброї путіна є статус росії як постійного члена Ради Безпеки ООН, що передбачає повноваження блокувати будь-яку резолюцію. Україна може і має успадкувати права занепалої росії. Автор наголошує на потребі вилучити рашистську федерацію зі свого місця постійного члена та передати цей статус Україні. Це питання може вирішити відкрита дискусія між об’єднаними суверенними націями.


Огляд міжнародної преси цього тижня свідчить, що сьогодні суб’єктність і статус України посилюється з кожним днем. Сьогодні Україна є глобальним гравцем на міжнародній арені і від її рішень, захисту і дій залежить майбутнє Європи.


У найближчі тижні та місяці українські війська мають реальні шанси здобути перемогу на полі бою. Шлях до перемоги зовсім не простий. Але так чи інакше, ймовірно, він проходить через Крим.


Серйозний тиск на Крим – це найшвидший спосіб припинити війну на прийнятних для України умовах. Київ не хоче припинення вогню з допомогою переговорів, які москва використає для переозброєння та відновлення війни у більш сприятливий час. Тільки така гучна поразка змусить росію нарешті визнати Україну як повністю суверенну державу.


Головний дипломат адміністрації Байдена наводить аргументи на користь військової підтримки, щоб допомогти Україні перемогти росію на тлі побоювань, що західне фінансування Києва може зменшитися в критичний момент війни.


У своїй промові у Фінляндії, яка є сусідом росії, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що російський президент володимир путін не готовий до переговорів про підписання договору, який відновить українську територіальну цілісність.


«Саме тому, що ми не маємо ілюзій щодо прагнень путіна, ми віримо, що неодмінною умовою для змістовної дипломатії та справжнього миру є сильніша Україна, яка здатна стримувати та захищатися від будь-якої майбутньої агресії», - сказав Блінкен у п’ятницю.


За словами старшого радника Президента України та європейських дипломатів, Україна та її союзники планують саміт світових лідерів без участі росії, щоб підтримати мирний план Києва щодо припинення війни.


Плани саміту, хоч і попередні, користуються сильною підтримкою європейських лідерів, зокрема, президента Франції Еммануеля Макрона, який лобіює участь країн, які стали на бік росії або відмовилися висловити свою позицію щодо війни.


У війні володимира путіна проти України його зброєю є, зокрема, статус росії як постійного члена Ради Безпеки ООН, що передбачає повноваження блокувати будь-які резолюції. Це спадщина Другої світової війни та рішення залишити цей статус за п’ятьма країнами-переможницями, зокрема Радянським Союзом.


Україна може і має успадкувати права росії, яка занепаде. Потрібно вилучити російську федерацію зі складу постійного члена та передати його Україні. Це дозволяє пам’ять, цього бажає мораль, і це питання можна вирішити за допомогою відкритої дискусії між об’єднаними суверенними націями.


НАТО має обговорити варіанти надання Україні гарантій безпеки після завершення війни з росією. Про це заявив у середу глава Альянсу Єнс Столтенберг.


«Коли війна закінчиться, НАТО потребуватиме домовленостей, які гарантуватимуть, що росія не просто передислокує свої сили для наступної атаки», - сказав він журналістам на заході в Брюсселі.

10 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page