top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 27 березня – 7 квітня 2023 року

Огляд міжнародної преси свідчить, що підтримка України з боку західних партнерів залишається незмінною і системною.


Як пишуть у The Washington Post, адміністрація Байдена виділить нову військову допомогу в розмірі 2,6 мільярда доларів, куди входитимуть системи протиповітряної оборони. Пентагон замовить дев’ять вантажівок із 30-міліметровою зброєю та 10 ракетних систем із лазерним наведенням. За словами офіційних осіб, обидва види озброєння призначені для збивання ворожих безпілотників.


Окрім цього, адміністрація Байдена пропонує підтримку в створенні міжнародного суду для переслідування ймовірних злочинів агресії росії проти України. За інформацією The Washington Post, вони передбачають створення гібридного трибуналу, заснованого на українській системі правосуддя, але з міжнародними компонентами — подібно до попередніх спеціальних судів у справах про воєнні злочини.


Дуже цікава авторська стаття вийшла в The Wall Street Journal про те, як героїчний опір України різко покращив стратегічну позицію Америки у всьому світі. Автор зазначає, що НАТО стало набагато сильнішим і загартованішим, ніж це було з часів холодної війни.


Якщо США покинуть Україну після всієї наданої підтримки, це буде стратегічна, економічна та моральна катастрофа, яка зменшить вплив США у всьому світі та зашкодить їхній економіці.


Дуже важливою цього тижня була заява від нашого партнера Польщі. Як пише CNN, Анджей Дуда запевнив, що Польща й далі підтримуватиме Україну та домагатиметься додаткових гарантій безпеки для України напередодні саміту НАТО у Вільнюсі в липні. Він також підтвердив підтримку Польщею майбутнього членства України в ЄС і НАТО.


У цілому підтримка нашої держави колективним Заходом є сталою і непохитною. Партнери добре розуміють важливість перемоги України і так само розуміють, що будь-яка перемога рашистів поставить під удар увесь світовий порядок. Як стверджує Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, те, що відбувається в Європі сьогодні, може статися в Азії завтра.


У вівторок адміністрація президента США Байдена пообіцяла виділити додаткові 2,6 мільярда доларів на військову допомогу Україні, заявивши, що надасть системи протиповітряної оборони, у які входитимуть вантажівки вогневої підтримки та зброя з лазерним наведенням, аби протистояти постійному використанню росією безпілотників.


Як повідомили офіційні особи США, пакет містить військове обладнання приблизно на 500 мільйонів доларів із військових запасів США для негайної або короткострокової передачі, а також зброю на 2,1 мільярда доларів США, яку адміністрація замовить за допомогою схваленого Конгресом фонду, відомого як «Ініціатива сприяння безпеці України». Постачання цього обладнання, імовірно, потребує кількох місяців.


«Сполучені Штати Америки підтримують розробку спеціального трибуналу щодо злочинної агресії проти України у формі міжнародного суду, який буде засновано на основі української судової системи з міжнародними елементами», — йдеться в коментарях Держдепартаменту, надісланих журналістам електронною поштою.


Посадовці сказали, що вони передбачають гібридний трибунал, заснований на українській системі правосуддя, але з міжнародними компонентами — подібно до попередніх спеціальних судів у справах про воєнні злочини, створених для Камбоджі, Чаду, Центральноафриканської Республіки та Боснії. Ймовірно, суд буде відбуватися у Гаазі, Нідерланди.


Героїчний опір України росії – силі, ворожій до США, різко покращив стратегічне становище США у всьому світі. Кремль став набагато слабшим, тоді як НАТО, до складу якого входять багато наших найнадійніших союзників, стало набагато сильнішим і згуртованішим, ніж будь-коли з часів холодної війни.


На карту поставлено більше, ніж наші стратегічні інтереси. Європа, якій загрожує агресивна, відроджена та ворожа росія, також не відповідає нашим економічним інтересам. У 2022 році Європейський Союз купив американських товарів на 349 мільярдів доларів США; наші двосторонні торгові та інвестиційні відносини з ЄС є найбільшими у світі. Якщо путін підкорить Україну і вимагатиме від Європейських країн вірності, це призведе до зменшення закупівель американського експорту.


Якщо США покинуть Україну після всієї показаної нею мужності та жертв, це стане стратегічною, економічною та моральною катастрофою, яка зменшить наш вплив у світі та зашкодить нашій економіці.


Навчання є одним із головних факторів війни в Україні. Фронт не рухається вже кілька місяців, зараз бойові дії зосереджені переважно на Донбасі, особливо навколо міст Бахмут, Авдіївка та Вугледар. Тож західні союзники Президента України Володимира Зеленського прискорюють підтримку київських військових, щоб вони могли відновити наступ навесні та влітку, коли погодні умови будуть сприятливими для проведення маневрів.


Відстаючи від деяких своїх європейських сусідів, Франція щойно відправила 150 французьких армійських інструкторів до Польщі. Їхня місія полягає в тому, щоб щомісяця навчати приблизно 600 українських солдатів (еквівалент одного батальйону) основним технікам бойових дій. «Навчання стартують у квітні. Спочатку сухопутному бою навчать 4 тисячі українських військових», – повідомили у ЗСУ.


Президент Польщі Анджей Дуда заявив у середу, що хоче отримати гарантії безпеки для України на майбутньому саміті НАТО, якій відбудеться у липні у Вільнюсі (Литва).


Президент України Володимир Зеленський відвідує сусідню Польщу, одного з найближчих союзників Києва, для підписання двосторонніх угод та проведення економічного форуму з Дудою.


«Я вірю, що західний напрямок економічної діяльності України буде збережено. Ми підтримуємо прагнення України до членства в ЄС і НАТО, – сказав Дуда на спільній пресконференції з Зеленським у Варшаві. – Під час саміту у Вільнюсі ми хочемо отримати гарантії безпеки для України».

55 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page