top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 13 – 24 березня 2023 року


Цього тижня від деяких партнерів почали з’являтись заяви про поставки винищувачів Україні. Першою про поставки повідомила Польща, а потім таку інформацію надала Словаччина. Поставки літаків є проявом глибокої підтримки з боку Польщі, Словаччини та інших європейських країн.


Як пишуть у редакторській статті The Wall Street Journal, Польща заявила, що найближчими днями відправить в Україну чотири винищувачі МіГ-29. Це буде перша західна країна, яка надасть військові літаки Києву.


Цей крок знову ставить Польщу в центр європейської політики щодо України. Ще на початку року Польщі вдалося зібрати коаліцію країн, які відправлятимуть німецькі танки Leopard 2 до Києва.


Наступною країною, яка оголосила про поставки літаків Україні, є Словаччина. Як зазначають у The Wall Street Journal, Словаччина заявила, що відправить 13 реактивних винищувачів МіГ-29 в Україну. Це стало вагомим посиленням підтримки Києва та підготовки до контрнаступу проти російських військ.


На фоні заяв про поставки винищувачів Європейська комісія і 27 міністрів оборони збираються прискорити поставки боєприпасів і військової допомоги в Україну. В Le Monde зазначають, що українська армія змушена використовувати в чотири-п'ять разів менше снарядів через недостатні запаси.


Окрім цього у виданні Le Monde з’явилась важлива інформація про те, що цього року Данія створить фонд допомоги Україні на 1 мільярд доларів. Допомога матиме три напрямки. Найбільшою частиною буде військова допомога в розмірі приблизно 5,4 мільярда крон. Цивільна допомога – на гуманітарну та довгострокову реконструкцію країни – отримає близько 1,2 мільярда крон, а 400 мільйонів крон піде на бізнес-ініціативи.


Крім того, у 2024-2027 роках уряд Данії виділить кошти для покриття вартості заміщення військової допомоги, наданої Україні у 2022 та 2023 роках.


Ще одним сигналом підтримки України є візит Прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіда до Києва. Кішіда запросив Зеленського до участі в саміті G7 і наголосив, що Японія підтримуватиме Україну, доки мир не буде відновлено. Це ще раз підтверджує авторитет і вплив Президента Зеленського в світі.


З огляду на інформацію в західних ЗМІ, стає зрозумілим, що наші партнери вже самостійно розуміють потребу прискорення поставок озброєння, необхідність поставок винищувачів і важливість української перемоги на полі бою. Дякуємо Польщі і Словаччині за глибоку підтримку і за перші кроки в розблокуванні багатьох питань на користь України. Чекаємо ще активних рішень від інших партнерів.


Словаччина заявила, що відправить 13 реактивних винищувачів «МіГ-29» в Україну після того, як Польща пообіцяла поставити 4 таких винищувача, що стало неабияким посиленням підтримки Києва, оскільки він готується до контрнаступу проти російських окупаційних військ.


У четвер Польща стала першою західною країною, яка заявила, що постачатиме військові літаки Києву, наголошуючи на провідній ролі Варшави у формуванні європейської політики щодо України.


Хоча західні країни надали зброю, боєприпаси та іншу допомогу на мільярди доларів, щоб допомогти Україні захиститися від вторгнення росії, Київ неодноразово заявляв, що йому потрібно більше, щоб відвоювати окуповані території.


Польща заявила, що найближчими днями відправить в Україну чотири винищувачі «МіГ-29», що зробить її першою західною країною, яка надасть військові літаки Києву, який готує контрнаступ проти російських окупаційних військ.


Цей крок знову ставить Польщу в центр європейської політики щодо України після успішних зусиль Варшави на початку цього року зібрати коаліцію країн, які бажають надати Києву німецькі танки «Leopard-2».


Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Польща використає власні резерви радянських літаків, на яких регулярно літають українські пілоти. Він сказав, що власний невеликий повітряний флот Польщі був отриманий із колишніх східнонімецьких запасів у 1990-х роках і зараз обслуговується та готується до передачі.


Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда під час першого візиту до Києва після вторгнення росії запропонував рішучу підтримку Україні та запросив Президента Володимира Зеленського взяти участь у травневому саміті «Великої сімки».


Кішіда – останній з лідерів країн «Великої сімки», який відвідав Україну після нападу на неї росії понад рік тому. Він зробив цей візит після зупинки в Нью-Делі, щоб натиснути на прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді, аби той приєднався до інших лідерів у бойкоті росії через її агресію. Японія збирається прийняти саміт «Великої сімки» у Хіросімі.


«Японія підтримуватиме Україну, доки мир не буде відновлено», – сказав Кішіда у вівторок на пресконференції з Зеленським у Києві.


У понеділок, 20 березня, Європейська комісія, Європейська служба із зовнішніх справ і 27 міністрів оборони країн ЄС збираються завершити плани щодо прискорення поставок боєприпасів в Україну та підтримки оборонної промисловості Європи для поповнення запасів боєприпасів європейських армій. Очікується, що фінансові зобов’язання становитимуть 2 мільярди євро.


Щодня російські війська випускають по Україні близько 20 тисяч снарядів, тоді як українська армія змушена використовувати у чотири-п'ять разів менше снарядів через недостатні запаси. 9 лютого Президент України Володимир Зеленський звернувся до Європи з проханням надати йому мільйон одиниць боєприпасів, зокрема снаряди калібру 155 мм.


У 2023 році Данія створить фонд допомоги Україні на 1 мільярд доларів США. Про це оголосив уряд Данії в середу, 16 березня, після отримання згоди майже всіх партій у парламенті.


Західні країни пообіцяли постійний потік підтримки Україні після вторгнення росії рік тому.


Частина допомоги на розвиток буде спрямована на оплату ініціативи, а також на пом’якшення фінансової політики. Допомога буде тристоронньою, до того ж найбільшою частиною буде військова допомога в розмірі приблизно 5,4 мільярда крон у 2023 році.


Розмір цивільної допомоги на гуманітарну та довгострокову реконструкцію становитиме близько 1,2 мільярда крон, а 400 мільйонів крон піде на бізнес-ініціативи.

32 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page