top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 15 – 26 липня 2024 року

Оскільки Президент Зеленський просуває український план миру і наполягає на проведенні другого міжнародного саміту цього року, щоб запропонувати своє бачення шляху до миру, то багато статей і думок у західних засобах масової інформації були присвячені саме цій темі.


Президент Зеленський заявив, що хоче представити «план справедливого миру» на переговорах, запланованих на листопад, та висловив бажання, щоб другий саміт приймала одна з країн Глобального Півдня і що росія могла б бути присутня на ньому. Про це пишуть у Le Monde.


У цьому контексті Reuters також пише про нещодавній візит Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Китаю для обговорення шляхів досягнення справедливого миру у війні з росією, а також для обговорення двосторонніх відносин.


Візит Дмитра Кулеби є першим візитом високопоставленого українського чиновника до Китаю після повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року, яке Китай публічно не засудив.


Окрім того, як зазначають у Le Monde, Президент Зеленський провів телефону розмову з Трампом. «Ми домовилися з Президентом Трампом обговорити на особистій зустрічі, які кроки можуть зробити мир справедливим і справді тривалим. Я відзначив життєво важливу двопартійну і двопалатну американську підтримку захисту свободи і незалежності нашої нації», – сказав Зеленський.


У редакторській статті від The Telegraph автор стверджує, що для того, щоб переговори були успішними, вони повинні вирішити причину війни: амбіції росії як «великої держави». Поки вони не будуть придушені, миру не буде. Ці амбіції не підлягають обговоренню; їх можна заперечити лише за допомогою військової сили.


Вже було проведено понад 200 переговорів у марних спробах покласти край війні. Росія розглядає переговори як засіб для перемоги над своїми опонентами. Росія прагне «миру» на своїх умовах, щоб підірвати суверенітет і незалежність України. Це було започатковано протягом перших восьми років війни і підтверджено 14 червня, коли терорист путін повторив свої умови «переговорів», вимагаючи, щоб Україна передала йому Луганську, Донецьку, Запорізьку і Херсонську області, а також Крим; вивела свої війська з території, яку Україна контролює в цих чотирьох областях; відмовилась від своєї мети вступити до НАТО; погодилась на «денацифікацію» і повну демілітаризацію.


Умови путіна рівнозначні заклику до капітуляції і свідчать про те, що він підтримує мету росії знищити українську державність та ідентичність. Знаючи це, шокує те, що члени НАТО закликають до переговорів між росією та Україною.


Резюмуючи вищезазначене, хочу наголосити, що війна в Україні, безперечно, має закінчитися справедливим і тривалим миром, а єдина основа до цього миру – це план Президента Зеленського, що складається з 10 пунктів. Зараз цей план підтримує більшість цивілізованих країн світу. Політика з просування справедливого миру серед країн Глобального Півдня є стратегічним і далекоглядним кроком Президента України. Цей план має превалювати за будь-яких зовнішніх умов і політичних контекстів, адже він базується на повазі до міжнародного права і Статуту ООН.

 



Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив у п'ятницю, 19 липня, що розмовляв по телефону з лідером України Володимиром Зеленським і пообіцяв покласти край війні європейської країни з росією. "Я вдячний Президенту Зеленському за те, що він зв'язався зі мною, тому що я, як ваш наступний президент Сполучених Штатів, принесу мир у світ і покладу край війні, яка забрала стільки життів і зруйнувала незліченну кількість невинних сімей", - заявив Трамп у дописі на своїй соціальній платформі Truth Social.


Зеленський підтвердив цю розмову, додавши: "Ми домовилися з Президентом Трампом обговорити на особистій зустрічі, які кроки можуть зробити мир справедливим і справді тривалим". "Я відзначив життєво важливу двопартійну та двопалатну американську підтримку захисту свободи та незалежності нашої країни", - сказав він у дописі на соціальній мережі X.

 



Володимир Зеленський намагається повернути собі дипломатичну ініціативу після "мирної місії", яку Захід вважає непродуманою, на чолі з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном на початку липня, який послідовно відвідав Київ, москву та Пекін зі своїми пропозиціями.


На прес-конференції в понеділок, 15 липня, український Президент заявив, що хоче представити "план" "справедливого миру" на переговорах, запланованих на листопад. Цей саміт, швидше за все, відбудеться в місяць президентських виборів у США, результат яких має вирішальне значення для майбутньої військової підтримки України.

 



Кір Стармер привітав "дуже особливий момент", коли Володимир Зеленський вперше відвідав Даунінг-стріт за його прем'єрства.


Прем'єр-міністр привітав пана Зеленського обіймами та рукостисканням біля будинку №10 у п'ятницю, перш ніж сісти з ним на двосторонні переговори та прийняти його на історичному засіданні Кабінету Міністрів.


Президент України став першим іноземним лідером, який виступив на зустрічі високопоставлених міністрів Великої Британії з часів Білла Клінтона, коли він був президентом США у 1997 році.

 



Для того, щоб переговори були успішними, вони повинні вирішити причину війни: амбіції росії як "великої держави". Поки вони не будуть придушені, миру не буде. Ці амбіції не підлягають обговоренню; їх можна заперечити лише за допомогою військової сили.


У 2022 році кілька країн публічно виступили на користь більшого залучення НАТО. Польща, Чехія і Словенія запропонували план порятунку України з 10 пунктів. Польща стверджувала, що якщо це не зупинить війну, то НАТО має піти далі і захистити народ України. Їхні заклики до НАТО робити більше не вщухають.

 



Країни-члени Європейського Союзу в середу обговорять варіанти продовження терміну дії санкцій на активи російського центрального банку для забезпечення плану G-7 щодо надання Україні великого кредиту, свідчить проект документа ЄС.


У червні лідери країн G-7 та ЄС домовилися використати відсотки від заморожених російських активів для надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, щоб допомогти їй захиститися від московського вторгнення.


Більша частина активів на суму близько 300 мільярдів доларів зберігається у фінансових установах ЄС, переважно в Бельгії. Згідно з правилами ЄС, режим санкцій проти росії потребує одностайного схвалення країн ЄС для поновлення кожні шість місяців.

 



Міністр закордонних справ України прибув до Китаю у вівторок для переговорів з міністром закордонних справ Ван Ї про шляхи досягнення "справедливого миру" у війні з росією, а також для обговорення двосторонніх відносин, сказав він.


Візит Дмитра Кулеби - перший візит високопосадовця з України після повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року, яке Китай, друга за величиною економіка світу, публічно не засудив.


Кулеба заявив, що проведе "широкі, детальні, предметні переговори" зі своїм китайським колегою, але не сказав, коли вони відбудуться. Раніше він говорив, що його поїздка триватиме до четверга.

 



У майбутньому будь-яка зміна територіального контролю в цих регіонах залежатиме від двох факторів: мобілізації військових сил і постачання зброї. Україна останнім часом намагається мобілізувати достатню кількість військ, тоді як росія, маючи набагато більшу армію, здається, знаходиться у відносно кращому становищі на цьому фронті. Тим часом, Україна нещодавно отримала значні пакети військової допомоги від США та інших країн НАТО, тоді як росія продовжує стабільно отримувати технології і постачання з Північної Кореї, Ірану, Китаю та власних збройових підприємств. Таким чином, росія наразі має загальну військову перевагу, але вона далека від того, щоб бути вирішальною і незворотною. Але конфлікт не обмежується суто військовою сферою.

15 переглядів0 коментарів

Commenti


bottom of page