top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Огляд міжнародної преси за 23 – 27 січня 2023 року


Передача танків від світових лідерів – ключова тема цього тижня. Тут лідерство належить чотирьом державам – США, Великій Британії, Німеччині та Франції. Розблоковано дуже багато аспектів для передачі найсучасніших видів танків Україні.


Особливо тривалою дискусія була з німецькою стороною. Однак рішення про передачу Leopards прийнято, і багато інших лідерів у межах Рамштайну привітали це рішення Німеччини. Зокрема, Прем'єр-міністр Британії зазначив, що Німеччина ухвалила правильне рішення передати танки для України.


Слід також зазначити, що пан Шольц достатньо чітко пояснив, чому Німеччина пішла цим шляхом. Із його заяви було очевидно, що йому дуже важливо виконувати взяті на себе зобов'язання в межах партнерства зі своїми союзниками. Тут мається на увазі фінансова, гуманітарна та військово-технічна підтримка. Тобто сьогодні Європа, США, Британія – найбільші союзники, і Німеччина хоче мати статус відповідального партнера, зважаючи, звісно, на основоположну мету німецької зовнішньої політики: захист цінностей у світовій політиці, цінності непорушності кордонів, цінності демократії тощо. Все це має велике значення для позиціонування безпосередньо Прем'єр-міністра Шольца.


Дуже чудова новина була поширена у виданні Le Monde про те, що Ізраїль може розширити можливості військово-технічного співробітництва з Україною. Це не може не радувати, з огляду на залученість Ірану в підтримці рашистської федерації для нанесення ударів по території нашої держави.


Вважаю, вишенька на торті – це однозначно візит пана Джонсона до Києва. Однак була ще одна дуже важлива подія. Пан Джонсон у виданні Mail Online опублікував концептуальну статтю, де тотально підтримує Україну, український народ, політичне керівництво і всі сили оборони та безпеки України. Ключовий лейтмотив його статті дуже простий – треба допомогти Україні виграти вже в 2023 році. І якщо світ хоче бачити менше економічних проблем, хоче бачити більш стабільним світ, то має об'єднатись і надати Україні все, що потрібно для її перемоги саме зараз. Чудовий і потужний посил, який повністю відповідає інтересам України і підтверджує інсайди, які були після зустрічі пана Джонсона в Києві з Президентом Зеленським. Ці два політичні титани світового рівня говорили саме про можливості розширення військової підтримки України і не просто розширення завдяки номенклатурі, а саме прискорення багатьох технічних процесів, аби Україна якомога швидше отримувала все необхідне для перемоги. Пан Джонсон й далі є вірним другом України, і його вплив дуже потужний на світовий арені й до сьогодні.Білий дім оголосив у середу про відправку в Україну 31 танка M1 «Abrams». Ця подія була скоординована з Німеччиною та іншими європейськими країнами, які теж нададуть свої танки для використання у майбутньому наступі.


Отже, наразі знищено зародки розбрату в межах альянсу, який сформувався за останній рік для надання підтримки Україні.


«Єдність – наша найбільша сила, і ми бачимо ще один приклад цього у сьогоднішньому оголошенні», – заявив у середу високопосадовець адміністрації.


Ці героїчні люди ведуть бій за всіх нас. Українці борються за грузинів, молдаван, за країни Балтії, за поляків – за всіх тих, кому може загрожувати божевільний реваншизм і неоімперіалізм путіна. Вони борються за збереження принципу неприпустимості зміни кордонів держави за допомогою сили.


Коли Україна переможе, про це можна буде почути в усьому світі. Тому давайте допоможемо їм виграти не в наступному році або через рік, а в цьому, 2023 році. І не треба говорити мені про витрати.


Якщо ви хочете мінімізувати негативний вплив на світову економіку, якщо хочете уникнути величезних втрат – у крові та фінансах – унаслідок продовження цієї трагедії, тоді давайте разом зробимо очевидну річ.


Давайте надамо українцям все, що їм потрібно, аби перемогти вже зараз.


Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив у середу, що рішення Німеччини та інших союзників НАТО відправити танки «Leopard 2» в Україну було «правильним».


«Члени НАТО та їхні союзники ухвалили правильне рішення відправити основні бойові танки в Україну. Разом із «Challenger 2» вони посилять оборонний потенціал України», – написав Сунак у Twitter. – «Разом ми прискорюємо наші зусилля для забезпечення перемоги України та тривалого миру».Франція продовжує оцінювати можливість відправлення своїх важких танків «Leclerc» в Україну. Про це в середу, 25 січня, заявила Прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн.


Французькі танки можна порівняти з німецькими танками «Leopard», які в середу Берлін погодився надати Україні. Але, як розповіла Борн законодавцям, через надання цих танків у меншій кількості виникають різні проблеми з обслуговування і матеріально-технічного забезпечення.


«Щодо танків «Leclerc», ми продовжуємо наш аналіз із Міністерством збройних сил, – заявила Борн. – Питання допомоги України не обмежується певним типом озброєнь».


Після місяців зволікань та напруженості Ізраїль обережно відкриває свої арсенали озброєнь у відповідь на гострі потреби Києва. Це відбувається якраз тоді, коли повернення Біньяміна Нетаньяху до влади призвело до заморозки цього питання, зважаючи на те, що він підтримує особисті стосунки з президентом росії володимиром путіним.


«Ізраїль надаватиме нашій країні сучасні технології для виявлення загроз із повітря. Це набагато точніші системи попередження, ніж ті, які має сьогодні Україна для попередження населення у випадку ракетних ударів чи атак безпілотників», – повідомив виданню «Le Monde» Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.


«Ці технології офіційно передає ізраїльська сторона. І я думаю, що ми таки отримаємо їх», – заявив дипломат, який наголосив, що український запит був зроблений кілька місяців тому.


Після тижнів геополітичних суперечок настав важливий момент у війні в Україні: Німеччина оголосила, що надасть українським військам танки «Leopard 2».


Ймовірно, США зроблять аналогічну заяву. Як повідомили знайомі з обговоренням два американські посадовці, Вашингтон дав знак, що доопрацьовує плани відправлення в Україну приблизно 30 танків «Abrams».

Участь західних танків у конфлікті зможе змінити форму війни. Ці поставки є проривом Заходу у військовій підтримці Києва і сигналізують усьому світу про здатність України звільняти окуповані території.


Головне, вони можуть дозволити Україні перейти до наступальних бойових дій і звільнити більше окупованих земель, а не фокусуватись на відбитті атак російських військ.


Канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив у середу, що Німеччина надасть Україні перші 14 танків «Leopard 2» і дозволить країнам-партнерам реекспорт в Україну їхніх власних важких танків німецького виробництва.


На початку бесіди у формі запитань та відповідей у німецькому Бундестазі Шольц сказав: «Це правильно, що ми підтримуємо Україну в тісному контакті з нашими міжнародними партнерами — фінансово, гуманітарною допомогою і також постачанням зброї. Зараз ми можемо сказати, що ми та британці надали найбільше озброєння для України. Німеччина буде завжди у перших рядах, коли справа стосується підтримки України».


Канцлер наполягав, що мав рацію, дотримуючись обережного підходу і поступового проведення переговорів щодо деталей поставок танків. Це набагато краще, аніж поспіхом зробити це в односторонньому порядку. Він ще раз перелічив обсяг допомоги Німеччини, яка включає танки, логістику, боєприпаси та обслуговування, а також навчання екіпажів українських танків у Німеччині.


«Зважаючи на все, що ми робимо, ми повинні завжди дуже чітко заявляти, що й далі робитимемо все необхідне і можливе для підтримки України, але водночас запобігатимемо ескалації війни між росією та НАТО», – сказав Шольц.

31 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page