top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 27 лютого – 10 березня 2023 року

Тенденції, які показує огляд міжнародної преси за останні два тижні, є досить позитивними для України.


По-перше, у виданні Reuters з’явилась інформація про те, що німецький оборонний підрядник Rheinmetall веде переговори про будівництво танкового заводу в Україні. Rheinmetall виготовляє боєприпаси, іншу військову техніку, а також танки Leopard. Тобто все те, чого зараз потребує Україна.


Як заявляють німецькі високопосадовці, хоча західні союзники й надсилали Україні достатньо зброї, щоб захистити себе, українці наразі не мають достатньо обладнання, щоб повністю відвоювати свою територію. Це дуже важливий крок довіри і відкрита демонстрація підтримки Заходом України у протистоянні рашистській агресії.


По-друге, в The Washington Post пишуть про те, що Європейський Союз планує витратити щонайменше 1,1 мільярда доларів на боєприпаси для України та відновлення запасів країн-членів після року війни. Адже, як зазначають автори статті, війна в Україні витрачає боєприпаси небаченими з часів Другої світової війни темпами. За даними експертів і співробітників розвідки, українські сили випускають близько 6000 артилерійських снарядів на день.


Системний матеріал для агентства CNN написав відомий американський політичний експерт і журналіст Фарід Закарія, де він наводить ймовірні шляхи закінчення війни. Журналіст зазначає, що у короткостроковій перспективі для Заходу та його союзників є лише один шлях – дати Україні більше зброї та грошей. Якщо було прийнято рішення про те, що загарбницька війна президента росії путіна не має бути підтримана жодним способом, то зробіть усе можливе, щоб це стало реальністю. Автор наголошує, що майже з кожним видом озброєнь, яке просить надати Україна, спочатку спостерігається амбівалентність, потім затримка, а потім, нарешті, згода. Чому б не надіслати більше і швидше? Бо наступні три місяці є вирішальними.

Загалом, весь порядок денний достатньо позитивний для нашої держави, для іміджу України, для іміджу політичного керівництва держави. Подібні матеріали і рішення посилюють довіру між колективним Заходом та Україною, між політичним керівництвом України і лідерами держав колективного Заходу.


Німецький оборонний підрядник «Rheinmetall» (RHMG.DE) веде переговори про будівництво заводу з виробництва танків в Україні. Про це в суботу повідомила газета «Rheinische Post» з посиланням на інтерв'ю з генеральним директором Арміном Паппергером.


«Rheinmetall» виготовляє боєприпаси, іншу військову техніку, а також танки «Leopard», які Німеччина відправляє в Україну і які виробляються спільно з компанією «Krauss-Maffei Wegmann».


«Вартість розміщення заводу «Rheinmetall» в Україні становить приблизно 200 мільйонів євро (212,64 мільйона доларів США). Він зможе виробляти до 400 танків «Panther» на рік», - цитує Паппергера видання. «Panther» – це остання модель бойового танку компанії.


«Переговори з українським урядом є перспективними, і я сподіваюся на ухвалення рішення в найближчі два місяці», - сказав він.


Європейський Союз планує витратити щонайменше 1,1 мільярда доларів США на боєприпаси для України та відновлення запасів країн-членів після року підтримки Києва у війні проти росії.


Міністри оборони ЄС, які провели зустріч із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Стокгольмі в середу, заявили, що запропонують надати Україні більше боєприпасів із запасів членів ЄС і використовувати фінансування блоку для поповнення цих запасів.


«Зараз - час війни, і, на жаль, ми повинні мати менталітет війни», - сказав Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він зазначив, що під час наступної зустрічі національних лідерів на саміті у цьому місяці міністри запропонують витратити на боєприпаси 1 мільярд євро, що еквівалентно приблизно 1,1 мільярду доларів.


Офіційні особи Європейського Союзу та країни блоку, що налічує 27 держав, обговорюють плани виділення додаткового мільярда євро, а також створення схеми спільних закупівель для прискорення поставок артилерійських снарядів для гаубиць, які, на думку України, мають вирішальне значення для протидії російським силам.


Офіційний представник ЄС, який безпосередньо обізнаний із проєктом, розповів у четвер журналістам, що пріоритетом зараз є гарантія швидкої доставки українським збройним силам 155-мм артилерійських снарядів. Чиновник не отримав дозвіл на публічний виступ із цього приводу, оскільки план ще доопрацьовується.


Отже, які подальші кроки? У короткостроковій перспективі для Заходу та його союзників є лише один шлях – дати Україні більше зброї та грошей. Якщо було прийнято рішення, що загарбницька війна президента росії володимира путіна не повинна мати жодної підтримки, то треба зробити усе можливе, щоб це стало реальністю. Майже щодо кожної системи озброєнь, яка потрібна Україні, ми спочатку спостерігаємо сумніви, потім затримки, а потім, нарешті, згоду. Чому б не надіслати більше і швидше? Наступні три місяці є вирішальними, оскільки зима закінчується і полегшується пересування військ.


Чи є спосіб припинити військові дії? На папері – так. Можна уявити припинення вогню, яке повертає Україні всі захоплені з лютого 2022 року землі. Доля тих, які були взяті раніше, як-от Крим у 2014 році, буде вирішуватись через міжнародний арбітраж, зокрема місцеві референдуми, які проводитимуть міжнародні групи, а не уряд росії.

29 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page