top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 19-23 грудня 2022 року

У центрі уваги міжнародних медіа цього тижня був Президент Зеленський. Спочатку преса широко висвітлювала його візит до міста Бахмут, яке вже стало відомим на весь світ. Майже всі впливові міжнародні медіа написали про значимість Бахмута і про те, що це сьогодні найгарячіша точка бойових дій. Тому в матеріалах багатьох ЗМІ відчувалося здивування з приводу того, що Президент Зеленський поїхав у найгарячішу точку, щоб підтримати військових, бо це дуже небезпечно. Багато писали про те, що робив Президент України у Бахмуті, про комунікацію з військовими, про важливість такої комунікації тощо.


Друга важлива причина, чому Президент Зеленський був у центрі уваги міжнародних ЗМІ, – його візит до Сполучених Штатів Америки та перемовини з паном Байденом. Ще ніколи з часів незалежності жоден український президент не мав такого надзвичайного впливу і поваги у світі. Перед візитом, коли інформацію вже було офіційно підтверджено, з’явилося дуже багато інсайдів про збільшення військової допомоги для України, а також що Конгрес прийматиме важливі рішення як щодо подальшого санкційного тиску, так і щодо збільшення фінансування військової та економічної підтримки. Зважаючи на результати, візит однозначно був успішним. Президент України досягнув багатьох цілей, які ставив перед собою, ключове – це військово-технічна і економічна підтримка.


Також міжнародні ЗМІ писали про нові програми підтримки України. Наприклад, за інформацією Reuters, Світовий банк виділить Україні 610 мільйонів. Ці гроші переважно будуть спрямовані на фінансування медичної та соціальної сфери.


Однією з топових тем у британських медіа протягом тижня була підтримка позиції пана Прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака щодо збільшенням допомоги Україні з боку Британії – як військової, так і фінансової. До того ж стало відомо, що Британія не лише в односторонньому порядку прагне збільшити військову підтримку України, а й закликає всіх своїх партнерів у Європі йти саме цим шляхом. Велика Британія чітко просуває тезу і розуміння того, що безпека України сьогодні є запорукою безпеки всього євроатлантичного простору. Також у британських медіа можна було побачити заклики від експертних кіл щодо передачі Україні ракетних систем ATACMS. А коли на Заході аналітики починають говорити, умовно кажучи, українськими тезами, це означає, що рано чи пізно таке рішення, ймовірніше, буде прийнято. Головне, що нема якогось негативу в коментарях впливових аналітиків і медіа щодо подальшого посилення України. Достатньо комфортне медійне середовище – в інтересах України.У вівторок Світовий банк повідомив, що узгодив додатковий пакет фінансової допомоги на 610 мільйонів доларів для покриття невідкладних потреб на усунення наслідків та відновлення України, які спричинила війна з росією.


Пакет складається з додаткової позики у 500 мільйонів доларів від Світового банку, яка забезпечена гарантією від уряду Британії, та нового проєкту для відновлення та покращення доступу до послуг охорони здоров'я і забезпечення потреб у послугах охорони здоров'я, пов'язаних із війною.Президент України Володимир Зеленський у вівторок несподівано відвідав фронтове місто Бахмут, де вшанував військових-"надлюдей", які ведуть бій, що став символом нищівної жорстокості війни в Україні.


Він закликав їх зберігати бойовий дух у битві за Бахмут, яка триває вже п'ятий місяць і вимагає все більше зусиль від армії України та російської армії.


"Мотивуйте тих, хто поруч, хто може бути слабкішим", – сказав Зеленський під звуки артилерійських ударів.Ріші Сунак сказав: "Ми, у Сполученому Королівстві, взяли на себе зобов'язання продовжувати або збільшити нашу військову підтримку Україні у наступному році. Ми маємо впевнитися, що робимо це правильно. Пріоритетами є повітряна оборона, бронемашини та артилерія."


"Також я зустрічаюся із представниками наших військових, які займаються відправкою оснащення та підготовкою українців. Тому дуже приємно бачити внесок, який роблять усі країни. Ми маємо й далі усіма силами підтримувати Україну."


"Наша колективна рішучість очевидна, ми підтримуємо і продовжимо підтримувати Україну. Робимо і робитимемо це насамперед тому, що її безпека – це наша безпека."


"путін починає розуміти, що не може перемогти на полі бою. Це означає, що він загострює конфлікт, і це призводить до жахливих наслідків для народу України."путін має намір посилити військові дії не через застосування ядерної зброї, що призвело б до катастрофічних наслідків для нього, а за допомогою асиметричної тактики – знищення базових ресурсів, на що Україна не може відповісти, а Захід не наважиться відповісти. Тому буде ще більшою помилкою обмежувати відповідь на такі атаки лише оборонними засобами. Багато країн надсилають Україні генератори і засоби ППО, але це схоже на захист лінії воріт проти невідомої кількості ударів пенальті. путіну треба показати, що на це буде така відповідь, яка становитиме загрозу для його половини поля.


Прийшов час західним країнам надати ракети ATACMS із дальністю 190 миль, що дозволить Україні бити по російських базах на окупованих територіях, зокрема у Криму. Такі далекобійні ракети мають декілька країн, не лише Сполучені Штати, і їх можна запускати з наявних у користуванні ракетних установок. Вони могли б суттєво змінити хід війни, зводячи нанівець будь-які майбутні атаки росії і продемонструвати, що путінові ескалація дорого коштуватиме.


Зазначене має бути частиною ще більшого зусилля посилити міцність України авіацією та танками, які їй вже давно обіцяно надати. І найважливіше – Україні потрібна велика поставка більш базових речей, таких як амуніція, бойові машини піхоти та гаубиці, щоб Україна мала бойову стійкість протистояти промисловому виробництву росії.У середу, 21 грудня, Сполучені Штати заявили про надання Україні досконалої системи ППО «Patriot» для допомоги у протидії постійним повітряним атакам із боку москви.


Ця система входить до пакету допомоги обсягом 1,85 мільярда доларів, заявленої на фоні візиту Президента України Володимира Зеленського до Вашингтона, його першого виїзду за межі України з моменту російського вторгнення у лютому.


Ця заява є неабиякою перемогою для Києва, який наполегливо просив Вашингтон про надання системи «Patriot», а також чітким свідченням підтримки України Сполученими Штатами, яка допоможе посилити її оборонну здатність.Ріші Сунак закликав європейських союзників продовжити або збільшити військову допомогу Україні у наступному році.


Прем'єр-міністр Великої Британії розпочав візит до країн Балтії з заяви про те, що Сполучене Королівство надішле сотні тисяч одиниць артилерійських боєприпасів в Україну.


Він також сказав, що жодних перемовин про мир не може бути, поки росія не відведе свої війська.Візит Президента України Володимира Зеленського до Білого дому символічно закріплює роль Америки як поборниці демократії у жорстокій війні за життя України і є приголомшливим публічним докором російському президенту володимиру путіну.


Прийом у Білому домі Зеленського, який, за інформацією з деяких джерел, вирушив до Сполучених Штатів уночі у вівторок, насамперед буде з боку США і західних країн безперечною ознакою підтримки України у боротьбі проти путіна, який каже, що ця держава не має права на існування. Байден визначив цю війну як приклад світової боротьби між демократією і тоталітаризмом, на чому він і зосередив свою міжнародну політику.


Під час цьогорічного відеозвернення до британського Парламенту Зеленський порівняв нинішню боротьбу своєї держави проти росії з одноосібною боротьбою Британії проти нацистів у Другій світовій війні до моменту вступу Сполучених Штатів. Тож, його візит до столиці США посилить цю паралель, адже свого часу така ж зустріч прем'єр-міністра Великої Британії Черчилля відбулася з Президентом США Франкліном Рузвельтом.

22 перегляди0 коментарів

Comentarios


bottom of page