top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 24 квітня – 5 травня 2023 року

Цього тижня огляд міжнародної преси свідчить про інтенсифікацію заяв від західних партнерів стосовно потреби посилити обороноздатність України за допомогою поставок додаткових боєприпасів і зброї.


Так, наприклад, Європейський Союз оголосив про нові плани нарощувати масштабне виробництво боєприпасів для передачі Україні, поки країна готується розпочати запланований весняний контрнаступ. Про це пише The Washington Post. В Єврокомісії хочуть використати щонайменше 1 мільярд євро для фінансування Акту про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP) для забезпечення України боєприпасами та поповнення запасів у країнах-членах. Частину грошей забезпечать фонди ЄС, а решту фінансуватимуть спільно країни-члени.


Окрім цього, в іншій статті The Washington Post зазначають, що США надішлють Україні близько 300 мільйонів доларів додаткової військової допомоги, включно з величезною кількістю артилерійських снарядів, гаубиць, ракет класу «повітря-земля», боєприпасів і низки зброї через наближення початку весняного контрнаступу проти російських військ. Усю зброю буде взято зі складів Пентагону, щоб її можна було швидко відправити на лінію фронту.


Дуже знаковою подією цього тижня став візит Президента Зеленського до Фінляндії та низки інших країн. Як вказують деякі видання, головне завдання цього візиту – отримати більше зброї для Збройних сил України та обговорити майбутній вступ до НАТО. Поки що деталі не розголошуються, але очевидно, що візит був продуктивним і Фінляндія є важливим партнером України і в обороні проти росії, і в питанні подальшого вступу в НАТО.


Ймовірно, що амбівалентна політика НАТО стосовно членства України в Альянсі добігає кінця і саме на наступному саміті у Вільнюсі НАТО має ухвалити політичне рішення про термін і процес вступу України. Було б розумно, щоб члени НАТО вирішили, які саме гарантії безпеки вони хочуть запропонувати Україні зараз, до вступу, і які з цих гарантій діятимуть і після того, як Україна стане союзником НАТО.


Вочевидь, західні партнери поступово розуміють, що найкращий спосіб забезпечити євроатлантичну безпеку – підтримати боротьбу проти рашистів за допомогою військового оснащення і прийняття України в НАТО. Адже наразі Україна захищає весь східний фланг НАТО та ділиться своїми знаннями з членами Альянсу.


Європейський Союз оголосив про нові плани нарощувати масштабне виробництво боєприпасів, аби допомогти Україні, поки вона перебуває у стані війни з росією, і покращити геополітичну репутацію блоку.


"Давайте спочатку забезпечимо те, що Україні потрібно негайно. Тому що знову ж таки ми точно знаємо, що відбувається на полі бою", – сказав Тьєррі Бретон, комісар ЄС із питань внутрішнього ринку.


Він хоче використати щонайменше 1 мільярд євро (1,1 мільярда доларів) для фінансування Акту про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP) для забезпечення України боєприпасами та поповнення запасів країн-членів. Фонди ЄС забезпечать половину грошей, а решту спільно фінансуватимуть країни-члени.


Зараз блок із 27 країн хоче виробляти боєприпаси рекордними темпами, оскільки війна ведеться на його порозі.


США надсилають Україні близько 300 мільйонів доларів додаткової військової допомоги, включно з величезною кількістю артилерійських снарядів, гаубиць, ракет класу «повітря-земля» та боєприпасів через наближення початку весняного наступу проти російських військ. Про це заявили у вівторок офіційні особи США.


У новий пакет входять ракети Hydra-70, некеровані ракети, що запускаються з літаків. Він також включає нерозголошену кількість ракет для високомобільних артилерійських ракетних систем, або HIMARS, міномети, гаубичні снаряди, ракети та протитанкові рушниці Carl Gustaf. Усю зброю буде взято зі складів Пентагону, щоб її можна було швидко відправити на лінію фронту. Чиновники говорили на умовах анонімності, оскільки про допомогу ще не було оголошено офіційно.


Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні в середу закликала європейських союзників прискорити розгляд заявки України на членство в Європейському Союзі, оскільки в Римі відбулася двостороння конференція щодо відновлення зруйнованої війною країни, в якій взяли участь сотні італійських та українських компаній.


«Найрозумніший спосіб подякувати українцям за те, що вони роблять, — це прискорити їхній шанс стати частиною європейських інституцій. Ми маємо визнати величезні зусилля Києва щодо реформування своєї системи та наближення її до цілей, які вимагає Комісія ЄС», – сказала Мелоні, закликаючи до швидкого початку переговорів, потрібних для надання Україні повноправного членства в ЄС.

17 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page