top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 10 – 21 квітня 2023 року

Цього тижня в західних ЗМІ активно наголошують на потребі повернення під український контроль усіх тимчасово окупованих рашистами територій, а для гарантій миру в світі членство України в євроатлантичних структурах поступово стає необхідністю.


Дуже цікавий матеріал опублікували у виданні Foreign Policy про те, що Україна, так само як і Фінляндія, потребує найбільших гарантій безпеки та повної інтеграції до євроатлантичних структур, щоб мати змогу розвиватися як вільна та демократична країна.


Автор зазначає, що раніше були сумніви щодо готовності та здатності України захищати себе, а отже, щодо здатності НАТО захистити Україну. Але будь-які подібні сумніви вже мають зникнути, оскільки Україна продемонструвала вражаючу рішучість і здатність відбити російську агресію. Українські військові стали найдосвідченішою армією Європи. Україна постійно наближається до стандартів НАТО через поставки західної зброї та поглиблення оборонної співпраці з союзниками НАТО.


У найближчому майбутньому Захід має зосередитися на подальших поставках зброї, аби переконатися, що Україна зможе досягти успіху в запланованих контрнаступах і звільнити принаймні частину окупованих територій у найближчі місяці.


У редакторській статті від The Washington Post стверджують, що будь-яке врегулювання, яке не повертає Крим під контроль Києва, створюватиме небезпечний прецедент і сигналізуватиме іншим авторитарним країнам, що військове захоплення земель реальне в 21 столітті.


Автор переконаний, якщо росія збереже контроль над Кримом, розташовані там російські військові бази зможуть напасти на решту України в будь-який момент. Тож, продовження російської окупації Криму стримуватиме міжнародних інвесторів від участі у відновленні України, оскільки завжди існуватиме ймовірність відновлення бойових дій, що особливо загрожуватиме українській економіці. Тобто на Заході чітко бачать, що подальша окупація Криму впливатиме на стратегічну і економічну безпеку в усьому регіоні.


Цілком очікуваною була інформація про те, що Міністерство оборони Німеччини схвалило прохання Варшави про передачу Україні п'яти винищувачів радянської розробки. Про що пише The Washington Post.


Цього тижня огляд міжнародної преси свідчить про те, що західні партнери вже не розглядають боротьбу України з рашистами як війну або територіальну суперечку. Сьогодні для колективного Заходу це великі зміни в світовому порядку, можливість зробити світ безпечнішим і забезпечити демократію та мир для майбутніх поколінь. Повна підтримка України має вирішальне значення не лише для стабільності Європи, але й для стримування загарбницьких амбіцій інших країн.


Будь-яке врегулювання, яке не повертає Крим під контроль Києва, сигналізує іншим войовничим державам про те, що захоплення земель військовим шляхом буде прийнятним, створюючи небезпечний прецедент для XXI століття.


Якщо москва збереже контроль над Кримом, розташовані там російські військові бази можуть використовуватись для нападів на решту території України. Окрім того, росія може використовувати півострів як зручне місце для переобладнання та відновлення пошкодженої військової техніки для майбутнього використання. Тож, продовження російської окупації Криму стримуватиме міжнародних інвесторів від участі у заходах із відновлення України, оскільки завжди існуватиме ймовірність відновлення бойових дій, що особливо загрожуватиме українській економіці. Із півострова москва може атакувати привабливі шляхи міжнародних перевезень України, зокрема експорт зерна до Африки та Близького Сходу.


Короткострокова зосередженість на військових діях не повинна завадити нам побачити унікальну можливість, яку надає Україна, щоб змінити баланс сил на користь прихильників демократії та свободи в усьому світі та знизити вплив нових автократичних альянсів між росією, Китаєм, Іраном і Північною Кореєю. Спосіб зробити це — перемогти володимира путіна, а потім потоваришувати з росією.


Цього разу ми маємо скористатися надзвичайною можливістю, яка випливає з української перемоги. За нашої постійної та цілковитої підтримки Києва плани путіна завоювати Україну, схоже, зазнають краху. Це суттєво ускладнить йому тривале утримання влади. Передбачується, що постпутінська росія бажала б стабільності та була б менш войовничою щодо Заходу, що забезпечило б економічне процвітання та політичні можливості.


Німеччина схвалила запит Варшави на передачу Україні п'яти винищувачів радянської розробки. Про це у четвер заявило Міністерство оборони Німеччини.


Дозвіл був потрібен, оскільки раніше Німеччина володіла літаками МіГ-29 радянської розробки, які були частиною військово-повітряних сил комуністичної Східної Німеччини.


«Я вітаю той факт, що ми у федеральному уряді разом дійшли до цього рішення, - заявив міністр оборони Борис Пісторіус. – Це показує, що на Німеччину можна покластися!».


Послідовність приєднання до двох організацій для України має бути різною, але логіка одна. Так само як Фінляндія, Україна потребуватиме найпотужніших можливих гарантій безпеки та міцної прив’язки до європейського політичного та економічного порядку, щоб мати змогу розвиватися як вільна та демократична країна.


Раніше були сумніви щодо готовності та здатності України захищати себе, а отже, щодо здатності НАТО захистити Україну. Будь-які подібні сумніви вже мають зникнути, оскільки Україна продемонструвала вражаючу рішучість і здатність протистояти російській агресії. Українські військові стали найдосвідченішою армією Європи. Окрім того, країна стала на шлях сумісності з НАТО завдяки поставкам західної зброї та поглибленню оборонної співпраці з союзниками НАТО.


Країни «Великої сімки» пообіцяли підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно» в її боротьбі проти російських військ, а також закликали до більшої взаємодії з Китаєм для стабілізації відносин із другою за розміром економікою світу.


У комюніке, оприлюдненому у вівторок після зустрічі вищих дипломатів «Великої сімки» в Японії, «найрішучішим чином» засуджується війна росії проти України.

26 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page