top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

путін за рік зруйнував усі канали впливу на Європу, які формувалися десятиліттями, – Олексій Кущ


Європа вже дуже багато авансувала в перемогу України і не відступить від своїх рішень, а президент рф володимир путін за рік зруйнував усі канали впливу кремля на ЄС. Механізмів економічного впливу на німецькі, європейські політичні еліти у Москви тепер немає. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна», фінансовий аналітик Олексій Кущ.


Він нагадав, що європейські споживачі вже не сидять на “газовій голці” Росії.


“Росія торік зробила собі своєрідний постріл у ногу, тому що європейці не були готові до того, щоб повністю відмовитися від російського газу, і саме тому природний газ не увійшов до санкційних пакетів, які ухвалювалися торік. Європейці були готові весь 2022-2023 роки купувати російський газ, але Росія вирішила піти на газовий шантаж”, – сказав Кущ.


Таким чином, уточнив аналітик, Росія самостійно знищила свій ринок газу в Європі, який вона створювала десятиліттями.


“Та сама модель газової залежності, перш за все, хімічної промисловості Німеччини, енергетики спочатку від радянського газу, а потім російського, ця модель почала формуватися ще в 70-х роках минулого століття, була однією зі стратегій щодо внутрішнього розколу блоку НАТО. Постачання газу тоді розглядалися політбюро ЦК КПРС саме в контексті створення газової залежності найбільших концернів хімічної промисловості, енергетики Німеччини від радянського газу”, – каже Кущ.


І ця модель залежності, яка створювалася десятиліттями, була зруйнована фактично за один рік.


“Путіну вдалося зруйнувати за один рік усе те, що створювалося приблизно 50 років у частині формування спочатку радянських, а потім російських неформальних каналів впливу на європейську політику. Це була колосальна надбудова, яку Росія вибудовувала, яка була пов’язана саме з європейськими політичними елітами. Кілька поколінь радянських і російських дипломатів, політиків витратили на те, щоб створити цю енергетичну пуповину, яка йшла через газопроводи, і зв’язувала, перш за все, Німеччину, як осьову країну Європи, і ставила її в залежність від Радянського Союзу, від Росії”, – розповів економіст.


За його словами, у 2022-му все це було практично зруйновано за один рік. І відтворити це вже практично неможливо.


“Саме тому я говорю про те, що точка неповернення пройдена. Все. Жодної втоми вже у Європи бути не може, тому що 90% усіх негативних, токсичних, побічних ефектів, які були пов’язані із санкційною політикою, вони вже здійснилися. Тому це абсолютно безглуздо, і ні до чого не призведе – до гальмування або згортання”, – зазначив Кущ.

Аналітик акцентував, що європейці раптом усвідомили, у якому вразливому становищі вони перебували всі ці роки. Війна Росії проти України виявила всі ці підводні камені помилкової політики.“Сталося таке одкровення і ніби прояснення цієї ситуації. Тобто для європейських політиків настав період протверезіння. Коли вони спочатку ставили миттєві вигоди на перший план – дешевий російський газ, довгострокові постачання. Все це виявилося несе в собі колосальні енергетичні ризики. І європейці зараз усвідомлюють, що те, що вони зробили 2022 року, треба було обов’язково зробити. Цей шок потрібно було пережити, але в майбутньому Росія повністю втрачає будь-які можливості впливу на Європу. Тут дуже важливо, що переривається не тільки газова пуповина, яка пов’язувала Москву і Берлін, а й неформальні механізми впливу на європейську політику через підкупи, через включення німецьких політиків до наглядових рад, через створення спільних проєктів, у яких оберталися десятки і сотні мільярдів доларів або євро. Усе це відходить у минуле”, – резюмував Олексій Кущ.


Джерело: "FREEДОМ"

6 переглядів0 коментарів

Opmerkingen


bottom of page