top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Завдання, що не вирішувались довгі роки, Україна вирішила протягом одного року – Антон Кучухідзе


Україні необхідно більш активно працювати над внесенням необхідних змін в міжнародне законодавство з метою належного правового супроводу процесу вилучення коштів країни-агресора і їх спрямування на відновлення України. Про це повідомив політолог-міжнародник, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Антон Кучухідзе під час круглого столу «Образ перемоги України», що пройшов в прес-центрі «Укрінформ» та був організований з метою подальшого дослідження політичних аспектів переможного для України завершення війни.


Експерт підкреслив, що 24 лютого 2022 року Україна почала повертати собі геополітичну суб’єктність, і завдання, над якими країна працювала протягом багатьох років, вдалося виконати протягом одного року, хоча й під час повномасштабної війни.


«Поняття перемоги буде багаторівневим, різношаровим і складатиметься з досягнень різної часової перспективи. Ми побачили, що домовленості з рашистами не працюють. Значить спочатку буде перемога на полі бою, звільнення всіх окупованих територій, повернення наших громадян. Безумовно, свого часу будуть масштабні інвестиції в Україну, але зважаючи на відповідальність, системність і послідовність західних партнерів України, це, все ж таки, довгострокова перспектива. Тому пріоритетом країни в короткостроковій перспективі має стати питання відшкодування втрат України коштом заарештованих активів агресора», – зауважив аналітик.


Він також підкреслив, що досягнення тривалого миру також є питанням довгострокової перспективи, здобуття членства в НАТО та ЄС – завдання, що потребує середньострокового планування, але безпекові гарантії Україна може отримати вже найближчим часом, що стане наслідком усвідомлення Заходом ролі України у стримуванні агресивних намірів росії.


«Щоб зберегти існуючий рівень підтримки після перемоги, Україні доведеться закріпити за собою статус «щита Європи», який захищає цивілізований світ від навали зі сходу. Але після перемоги України буде необхідно здійснити демілітаризацію рф, хоча б до Уралу. А це, в свою чергу, дасть поштовх для змін в самій рф. Не думаю, що Україні потрібно втручатись в ці процеси – нехай росіяни самі визначаються з устроєм постросії та несуть відповідальність за свої дії», – відзначив Антон Кучухідзе.


Насамкінець експерт зробив акцент на потребі формування українського лобі у світі, що потребуватиме посилення двох ключових напрямів роботи: збереження надзвичайно високого рівня комунікації з лідерами західного світу, та подальшої капіталізації політичного образу Президента Зеленського, що спромігся отримати безпрецедентний рівень підтримки та популярності у світі.

69 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page