top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Ядерний шантаж Кремля втрачає силу, – Ігор Петренко


колаж: tsn.ua

Путін, безперечно, не припиняє використовувати ядерний шантаж проти України та світу. Проте подібний шантаж працює лише тоді, коли тебе справді бояться. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко.


Він зазначив, що на тлі слабкості російської армії, втрати керованості, яка проявилася, зокрема, під час суперечок Пригожина та Кадирова, ядерний шантаж Кремля втрачає силу.


“Водночас залишається низка політиків, які підхоплюють цю тему та використовують її, зокрема й у своїх політичних цілях. Як правило, це або опозиційні політичні партії, або маргінальні політичні партії, які шукають свою нішу… Плюс я не виключаю, що такий аргумент можуть використати… у непублічних обговореннях постачання озброєння та розширення номенклатури озброєння, яке отримує Україна”, відзначив експерт.


Він також додав, що ті політики, які побоюються застосування Путіним ядерної зброї , також можуть аргументувати це якоюсь сакральністю Криму для Кремля. Проте, на думку Петренка, це лише розмови.


“Так, такі доводи іноді застосовуються, але вони не є якоюсь центральною лінією і не є мейнстримом у цих обговореннях”, зазначив він. На думку експерта, Путін боїться зіткнення з НАТО, а саме це станеться у разі застосування ним ЯЗ.


“Безперечно, у себе на телеканалах вони вже це роблять: воюють не з Україною, а з НАТО. Але я думаю, що вони панічно бояться відкритого конфлікту з НАТО, оскільки розуміють, що це в нинішній ситуації в РФ буде згубним для неї”, повідомив експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна”.


Політолог вважає, що Україна має звертати увагу на реакцію партнерів на ядерний шантаж, але наголошує, що сьогодні вони підтримують Київ у питанні звільнення всіх українських територій у межах 1991 року.


“Уже ніхто не каже Україні, що ви кудись не стріляйте, чогось не робіть. Позиція, озвучена партнерами: Україна має право захищати себе так, як вона вважає за потрібне… Це головний підхід на сьогодні”, наголосив Ігор Петренко.


Джерело: "FREEДОМ"

3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page