top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Саме ситуація на полі бою визначатиме подальші переговорні позиції - Ігор Петренко


Нова успішна наступальна операція ЗСУ може змусити багатьох в оточенні Путіна дедалі частіше замислюватися, чи варто продовжувати це самогубне вторгнення, адже таким чином РФ може опинитися на межі розвалу. Своїми думками з Comments.ua поділився співзасновник Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко.


"Поки що перспектив переговорного процесу не спостерігається. Зараз РФ зацікавлена у тому, щоб узяти тактичну паузу. Тому вона каже про переговори. Зрозуміло, що Путін не хоче миру. Просто в нього зараз є досить складна ситуація у військовому плані. При цьому він готує резерви, обмірковує плани повторного нападу на Київ. Зеленський чудово розуміє ці кремлівські ігри. А тому висуває свої пропозиції. Наголошуючи, що РФ не в тому положенні, щоби диктувати свої умови".


Експерт нагадує, що президент України чітко дав зрозуміти – для початку переговорів країна-агресор має принаймні припинити бойові дії та вивести свої війська з усіх територій України.


"Але на це не готова поки що РФ. Тож саме ситуація на полі бою визначатиме подальші переговорні позиції, – переконаний Ігор Петренко. – Швидше за все, Україна намагатиметься продовжувати контрнаступ. Оснащення та підготовка військ у нас зараз кращі, ніж у противника. Добре було б досягти вигідніших позицій, наприклад, на Запорізькому напрямку. Можливо, з визволенням Мелітополя. Важливо перерізати сухопутний коридор до Криму, який зуміла пробити Росія під час широкомасштабного вторгнення. Кремль може зараз піти на "заморозку" війни, продавши суспільству умовну перемогу – "є сухопутний коридор у Крим, воду туди дали, потріпали бандерівський режим". Мовляв, все добре можна згортати так звану "спеціальну військову операцію". Російський обиватель це "схаває". А без сухопутного коридору до Криму чи без захоплення всього Донбасу "продати" таке, як "перемогу", буде складно".


Тож зима, прогнозує експерт, буде гаряча. А ось ближче до весни, мабуть, вималююся чіткіші перспективи для переговорного процесу. "Поки що все виглядає так, що саме Україна зміцнить свої позиції. Цього тижня відбувся успішний візит Зеленського до США. Ми отримаємо важливу військову допомогу, включаючи ЗРК Patriot. Поки що йдеться про одну батарею. Але зрозуміло, що це лише початок. Конгрес підтримав бюджет на новий рік, де 45 млрд доларів виділяється Україні та іншим союзникам США. Ми маємо системну підтримку з боку цивілізованих країн світу. І мова не лише про т.зв. колективний Захід (США, Канада, Великобританія, ЄС), а також про Японію, Австралію, Нову Зеландію. Це величезна сила. А яку підтримку має Росія? Нещодавній візит Медведєва до Китаю та заяви про зміцнення відносин нічого не означають. Китай безпосередньо не поставлятиме до РФ військові технології, військову техніку, товари подвійного призначення. Йому немає сенсу підставлятися під санкції, позбавлятися європейського та американського ринків збуту. Росія потрібна Китаю виключно для викачування дешевих ресурсів. Серед явних союзників Кремля лише – підконтрольна йому Білорусь, а також Іран та Північна Корея, обкладені санкціями, замкнуті у собі. Але ті ж дрони, які Іран поставив у РФ, хоч і додали нам головного болю, атакую об'єкти критичної інфраструктури, не змогли нічого змінити на лінії фронту", – наголошує Ігор Петренко.


Він резюмує: бойові дії взимку будуть активними, але для росіян ситуація складеться в найгірший бік. А нова успішна наступальна операція ЗСУ може призвести до того, що багато хто з путінського оточення все частіше й голосніше задаватиметься питанням – а чи варто продовжувати це самогубне вторгнення? Адже так РФ може опинитися на межі розвалу.


"Поки що російська верхівка не відмовилася від того, щоб військовим шляхом вплинути на Україну, – зазначає експерт. – Але в Росії – і про це говорять усі аналітики – вікно можливостей для цього стає все вже й уже з кожним днем".


Джерело: Comments.ua

32 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page