top of page
  • Фото автораUnited Ukraine

Важливо, щоб Китай позиціонував себе як посередник, як держава, яка проти війни, – Петро Олещук


Позиція Китаю, незважаючи на двозначність, є досить послідовною. Про це в коментарі для Comments.ua повідомив політолог, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Петро Олещук.


"Просто слід розуміти інтереси Китаю. Він справді не зацікавлений у тому, щоб війна затягувалася. Це негативно впливає на китайську економіку, на можливість вести нормальні торговельні відносини навіть з росією (небезпека потрапити під санкції). Та й взагалі війна негативно впливає на світову економіку (ті ж проблеми із продовольством). У той же час Китай не зацікавлений у тому, щоб режим путіна програв. Йому важливо, щоб той зберігся – в ідеалі за нинішньої чи часткової зовнішньополітичної ізоляції", – пояснює політолог.


По суті, продовжує він, після того, як рф розпочала війну проти України, режим Путіна опинявся у більшій ізоляції (економічній, політичній), що не залишало йому варіанта, окрім як поглиблення співпраці з Китаєм. Будь-якою ціною.


"Нині Китай для росії – головний економічний, політичний партнер. Від неї залежить путінський режим. Готовий платити за це будь-яку ціну. А якщо режим впаде (а українська військова перемога цьому явно сприятиме), нова влада рф намагатиметься нормалізувати відносини із Заходом. Що позбавить Китай монополії на відносини із росією. І Пекіну це не підходить. Тому він хоче закінчити війну якнайшвидше, але без поразки рф. А це вже не відповідає інтересам України. Але Україна має інтерес у продовженні дипломатичних контактів із Китаєм. Щоб той не переходив до прямої підтримки рф озброєнням. До того ж, рано чи пізно, після, сподіваємося, поразки росії, це потрібно буде якось закріпити – і дипломатичні відносини з Китаєм можуть зіграти тут свою роль", – зазначає Петро Олещук.


Він нагадує, що позиція України щодо різноманітних миротворчих ініціатив незмінна. І президент, і МЗС це знову і знову доносять до тих чи інших миротворців (а останнім часом це були вже Китай, Бразилія, Ватикан, Індонезія, низка країн Африки). Не може бути жодних переговорів без звільнення всіх українських територій, виведення звідти всіх російських військ, засудження агресії.


"Тому про переговори зараз не йдеться. Але для України важливо, щоб Китай позиціонував себе як посередник, як держава, яка проти війни. Хоча сценарії, які вони просувають, часом закулісно, на даному етапі для нас, безумовно, неприйнятні", – констатував експерт.


Джерело: "Comments.ua"

10 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page