top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 20 листопада – 1 грудня 2023 року

Цього тижня в центрі уваги масштабна подія – 2-й Міжнародний саміт продовольчої безпеки і забезпечення вільного доступу до українського продовольства країнам, які цього потребують найбільше.


До саміту в Києві долучилися понад 20 лідерів держав та міжнародних організацій. Багато партнерів висловилися на підтримку України. Зокрема, Президент Швейцарії Ален Берсе у розмові з Президентом Володимиром Зеленським наголосив, що Швейцарія солідарна з Україною на довгострокову перспективу, та пообіцяв вагому підтримку. Про це пише Reuters.


Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також заявив, що вони й далі підтримуватимуть зусилля України виграти війну проти росії, пообіцявши подальшу військову допомогу на суму 1,3 мільярда євро. Як повідомляє The Washington Post, нова підтримка передбачає додаткові зенітно-ракетні системи Iris-T SLM, а також протитанкові міни та 155-міліметрові артилерійські снаряди.


За підсумками саміту ухвалено Спільну заяву, яка є відкритою для приєднання інших держав протягом усього періоду роботи ініціативи Grain from Ukraine.


Окрім того, цього тижня важливими були заяви Держсекретаря США Ентоні Блінкена та очільника НАТО Єнса Столтенберга стосовно підтримки нашої держави.


У Reuters пишуть, що, зі слів Держсекретаря США Ентоні Блінкена, серед союзників по НАТО "немає почуття втоми", коли мова йде про допомогу Україні. Пан Блінкен заявив, що союзники по НАТО одностайні в цій позиції, і він також чує про продовження підтримки України в обох палатах Конгресу США.


Зі свого боку Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що дуже важливо, щоб солідарність з Україною демонструвалася не лише на словах, а й на ділі, і закликав союзників робити більше конкретних дій задля стійкої і сильної підтримки України. Адже потреба «тримати курс» на підтримку України також стосується інтересів безпеки всієї Європи та НАТО. Тобто пан Столтенберг ще раз засвідчив, що Україна – це щит Європи.


Ще одна важлива новина, яку висвітлили в Reuters, – Франція має намір завершити двосторонню угоду про гарантії безпеки з Україною до початку 2024 року. Ця угода є результатом зустрічі G7 у червні, коли країни-учасники оприлюднили міжнародні межі довгострокової безпеки України для зміцнення її фінансів і оборони проти росії, щоб стримувати москву від майбутньої агресії.


Продовольча безпека є одним із елементів української формули миру. Тобто такі ініціативи ще більше посилюють глобальну роль та суб’єктність України. Дякую партнерам за довіру і постійну підтримку в боротьбі з рашистським агресором.
У вівторок Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини, підтвердив, що зусилля України для перемоги у війні проти росії й надалі отримуватимуть підтримку, заявивши про додаткову військову допомогу у розмірі 1,3 мільярда євро (1,4 мільярда доларів США).


До цієї додаткової допомоги входять додаткові системи протиповітряні оборони «Iris-T SLM», протитанкові міни й 155-мм артилерійські снаряди, повідомляє німецьке агентство новин «dpa».


За інформацією «dpa», «йдеться про десь 20 000 додаткових снарядів», - сказав пан Пісторіус на спільній з Рустемом Умеровим, міністром оборони України, прес конференції у Києві.
Франція має намір завершити укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною до початку 2024 року, - заявив представник міністерства закордонних справ Франції у середу.


У червні держави Великої сімки оголосили про міжнародну угоду щодо довгострокової безпеки України для посилення її фінансування і обороноздатності проти росії з метою стримування москви від подальшої агресії, - заявили офіційні особи.


Україна, яка не може вступити до НАТО поки йде війна з осією, з урахуванням того, що Стаття 5 НАТО, яка передбачає, що напад на державу-члена являє собою напад на всі держави-члени, може призвести до вступу у війну проти росії, пролобіювала питання довгострокових безпекових зобов’язань від головних сторін, які надають фінансову допомогу Україні.
У середу Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що немає серед партнерів по НАТО «виснаги», коли йдеться про надання допомоги Україні.


«Ми мусимо і продовжуватиму підтримувати Україну», сказав він після зустрічі НАТО-Україна у Брюсселі, додавши, що країни НАТО одностайно підтримують таку позицію, і, що він також чує в обох палатах Конгресу США про незмінну підтримку України.


У Києві виникла занепокоєність, що конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС може відвернути увагу міжнародної спільноти від зусиль України перемогти росію, яка вторглася в Україну у лютому 2022 року.
Голова НАТО Єнс Столтенберг у вівторок закликав членів альянсу «триматися курсу» у наданні підтримки Україні в її війні проти російського вторгнення, в той час, коли Сполучені Штати та ЄС намагається досягти згоди стосовно додаткової військової допомоги.


Столтенберг заявив перед журналістами, коли прибув на зустріч іноземних міністрів країн НАТО у головному офісі альянсу в Брюсселі, що «наш обов’язок – гарантувати, що ми надаватимемо Україні зброю, яка є необхідною для неї».
У суботу на зустрічі з Президентом України у Києві, де він також взяв участь у міжнародному саміті з продовольчої безпеки, Президент Швейцарії Ален Берсе пообіцяв довгострокову підтримку України зі свого боку, - заявив швейцарській уряд.


Україна очолює міжнародний саміт для посилення своїх зусиль в експортуванні зерна попри російську блокаду у Чорному мору, основному експортному маршруті.


«На обговореннях із Президентом Володимиром Зеленським Президент Берсе наголосив, що Швейцарія солідарна з Україною на тривалий термін, навіть у часи одночасного виникнення багатьох кризових ситуацій», - заявив швейцарський уряд. Пан Зеленський повідомив у «Х», що також обговорювалися питання розмінування, пропозиції щодо миру та використання коштів від заморожених російських активів.

10 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page