top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 29 січня – 9 лютого 2024 року

Цими тижнями увага засобів масової інформації переважно була прикута до двох подій. Перша – відбувся показовий поворот, країни ЄС одностайно підтримали виділення важливого пакету допомоги Україні. Друга – схвалення пакету допомоги від США, цей законопроєкт не отримав достатньої кількості голосів у Сенаті.


У The Washington Post зазначають, що лідери ЄС досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро. Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що угода «забезпечує стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України» і демонструє рішучість ЄС «підтримувати майбутнє України, підтримувати свободу».


Партнери доклали максимум зусиль, аби ця програма була узгоджена без перешкод. У межах зустрічей Дональд Туск влучно наголосив, що «не може бути місця для компромісу щодо наших принципів, як-от верховенство права. І точно немає місця для компромісу в питанні України».

Наступною гарячою темою було надання допомоги Україні від США. В редакторській статті The Washington Post автор стверджує, що Сполучені Штати повинні підтримати Україну допомогою та зброєю. Відмова Конгресу від давньої двопартійної підтримки свободи України може стати трагічною, якщо одне крило однієї партії блокуватиме фінансування України в цей критичний час.


Оскільки українці борються не лише за власну свободу та безпеку, а й за безпеку США, бездіяльність Конгресу була б глибокою зрадою американських національних інтересів, заснованих на правилах міжнародного порядку та цінностей, які вони давно підтримують.


Автор упевнений, Україні слід спочатку дати 300-кілометровий армійський тактичний ракетний комплекс та німецький Taurus із 500-кілометровим радіусом дії, щоб Україна могла принаймні витіснити російські ракетні установки з Криму та від Чорного моря.


До того ж у Bloomberg пишуть, що Радник із питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація Байдена залишається впевненою, що може отримати схвалення Конгресу щодо допомоги Києву. «Ми повністю маємо намір досягти того моменту, коли цей пакет пройде як Сенат, так і Палату представників і потрапить на стіл Президента для підписання». Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг додав, що «немає альтернативи цьому процесу».


Схвалення пакету допомоги Україні і усунення перешкод від Угорщини було очікуваним кроком. Так само я очікую на подолання протиріч у Сенаті і на схвалення законопроєкту про важливу підтримку для України від США. Підтримка цього законопроєкту – це протидія путіну і його агресії. «Ставки цієї боротьби виходять далеко за межі самої України. Якщо ми не зупинимо апетит путіна до влади та контролю над Україною, він не обмежуватиме себе лише цією державою. І витрати для Америки та союзників лише зростуть», – зазначив Байден у своїй промові. Підтримка України в цей критичний момент є дуже важливою для всього демократичного світу.

 

У четвер лідери 27 країн Європейського Союзу уклали угоду про надання Україні 50 мільярдів євро (54 мільярди доларів США) на підтримку її зруйнованої війною економіки після того, як Угорщина відмовилася від кількатижневих погроз накласти вето на цей захід.


Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що угода «забезпечує стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України» і демонструє рішучість ЄС «підтримувати їхнє майбутнє, підтримувати свободу».

 

Очевидно, що Україна є передовою лінією захисту США від цього велетенського зла. Не будемо робити вигляд, що це лише війна в Україні. Наша безперервна допомога цій країні, що продовжує боротьбу, та її доблесним солдатам також має вирішальне значення для наших інтересів.


Поки що передчасно планувати переведення України на виробництво власної зброї, поки росія може продовжувати наносити удари по Україні ракетами та безпілотниками, випущеними з безпечної відстані з Криму, Чорного моря та з самої росії. Прямо зараз росія атакує українські житлові будинки та ринки, але військові заводи також можуть стати ціллю росії, якщо Україна спробує їх побудувати.


Україні спочатку потрібно дати наш 300-кілометровий армійський тактичний ракетний комплекс (ATACMS) з унітарними боєголовками та німецькі ракети «Taurus» із дальністю 500 кілометрів, щоб Україна могла принаймні витіснити російські ракетні установки з Криму та від Чорного моря.

 

Радник із питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація Байдена залишається впевненою, що може отримати схвалення Конгресу щодо допомоги Києву після того, як цього тижня республіканці в Палаті представників провалили двопартійний законопроект про імміграцію та підтримку України.


«Ми маємо намір досягти того моменту, коли цей пакет пройде як Сенат, так і Палату представників і потрапить на стіл Президента для підписання», — сказав Салліван журналістам у середу після зустрічі зі своїми колегами з НАТО в Брюсселі разом із генеральним секретарем альянсу Єнсом Столтенбергом. «Зрештою, немає альтернативи тому, щоб США взяли на себе таку відповідальність».

 

Під час своєї поїздки до Вашингтона цього тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслить зусилля Європи допомогти Україні відбити російське вторгнення, повідомили урядовці у вівторок, в очевидному намаганні посилити підтримку Києва, яка загальмувала у Вашингтоні.


Шольц пообідає з американськими законодавцями після прибуття у четвер увечері, - повідомили чиновники. У п’ятницю він снідає з представниками бізнесу США, перш ніж проведе зустріч один на один із президентом США Джо Байденом, щоб обговорити насамперед Україну, НАТО та війну Ізраїлю та Гази.


Шольц також захоче обговорити майбутнє НАТО з Байденом напередодні саміту оборонного альянсу у Вашингтоні в липні цього року, коли відзначатиметься його 75-та річниця.


«Із нашої точки зору, цей саміт має надіслати сигнал про те, що НАТО сповнена рішучості та спроможна забезпечити нашу здатність стримувати та захищатися сьогодні та у майбутньому», — заявив чиновник.

 

21 перегляд0 коментарів

Commentaires


bottom of page