top of page
  • Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 21 серпня – 1 вересня 2023 року

Іноземні ЗМІ висвітлювали знакову подію – візит Президента України Володимира Зеленського до Нідерландів і Швеції, а також рішення про надання Україні винищувачів F16.


Підсумок поїздки Президента Зеленського до країн Північної Європи — зрушення з мертвої точки питання надання Києву винищувачів F-16, військова і політична підтримка.


Нідерланди і Данія стали першими країнами, які заявили про передачу Україні винищувачів. Reuters пише, що перші поставки заплановано на Новий рік. Загалом Данія поставить 19 літаків, перші шість мають бути доставлені в Україну ближче до Нового року. Нідерланди планують передати Києву більшість зі своїх 42 винищувачів F-16, а решту використати для навчання українських пілотів.


Окрім того, як зазначає Le Monde, Норвегія стане третьою країною, що передасть винищувачі F-16 Україні. Повідомлення з’явилися під час візиту прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гара Сторе до Києва. Данія, Норвегія, Нідерланди вже неодноразово засвідчували підтримку України і чітко усвідомлюють важливість перемоги України над рашистами. Так, наприклад, Норвегія ще у лютому оголосила, що надасть Києву 7 мільярдів доларів у межах п’ятирічного пакету підтримки – тобто це військова та гуманітарною допомога протягом п'яти років.


Цікавий матеріал вийшов у The Wall Street Journal, де автор наголошує, що наступ України досяг переломної точки, а військові лінії росії рухнуть, якщо дати достатньо часу. Але для цього потрібна більша військова підтримка з боку США. Для успішного контрнаступу українських сил Вашингтон має постачати важливу зброю та боєприпаси.


Автор стверджує, що найбільшою слабкістю України є недостатня кількість засобів для глибокого ураження, артилерії та безпілотників. Їй потрібна додаткова зброя великої дальності, така як армійські тактичні ракетні системи та німецькі крилаті ракети Taurus, щоб продовжити бомбардування наступні шість тижнів.


Як свідчить огляд міжнародної преси, підтримка західних партнерів не зменшується. Колективний Захід й далі ефективно підтримує Україну в її контрнаступі проти рашистських сил.


Дякую міжнародним партнерам за системну підтримку нашої держави і очікую на подальші гарні новини щодо постачання наступального озброєння для звільнення території нашої держави від окупанта.
Вашингтон розчистив шлях для поставок Нідерландами в Україну літаків «F-16», про це заявили офіційні особи США та Нідерландів у п’ятницю. Потенційно це дуже посилить збройні сили країни, хоча й не як хотілося б: ці літаки не допоможуть Києву в його поточному контрнаступі, спрямованому на відштовхування назад російських військ.


«F-16» — сучасні реактивні винищувачі, здатні вести бойові дії у форматі «повітря-повітря» та наносити удари «повітря-земля» — будуть першими винищувачами американського виробництва в Україні.


Нідерланди входять до групи європейських країн, які разом із Канадою пообіцяли в липні навчати українських пілотів використовувати ці винищувачі. Навчання може розпочатися найближчими тижнями.
Наступ України досяг переломної точки. російські лінії оборони розірвуться, якщо дати достатньо часу. Але для цього потрібна більша військова підтримка з боку США. Якщо Київ хоче досягти успіху, Вашингтон повинен постачати йому важливу зброю, а не даремні військові оцінки.


Підтримка України залишається стратегічно обґрунтованою та практичною. Поставка винищувачів «F-16» і різного озброєння великої дальності – на порядку денному наступного року. Американські та європейські виробники боєприпасів нарешті компенсують дефіцит снарядів, який переслідує українських військових із травня 2022 року.


Але українська перемога – це передача озброєнь у короткостроковій перспективі, а не питання довгострокової підтримки. Україну потрібно підтримувати наступні шість тижнів, щоб отримати реальний шанс на прорив, який змінить траєкторію війни.
США та їхні європейські союзники будують плани довгострокової військової допомоги Україні. Західні чиновники шукають способи закріпити обіцянки підтримки в надії відбити бажання в росії вважати, що вона може чекати, коли на місце президента Байдена прийде потенційно більш прихильна адміністрація США. Якщо в цьому випадку Вашингтон суттєво скоротить свою підтримку Україні, Європа навряд чи буде фінансово чи військово спроможна усунути дефіцит, що виникне.
Нідерланди та Данія поставлять в Україну винищувачі «F-16». Перші поставки заплановано на Новий рік. Про це повідомили прем’єр-міністри двох країн НАТО в неділю під час візитів Президента України Володимира Зеленського.


Це є першою реальною обіцянкою поставки винищувачів «F-16» для Збройних сил України і відбувається через кілька днів після того, як Сполучені Штати схвалили можливу поставку винищувачів двома країнами.
У неділю, 20 серпня, Нідерланди та Данія офіційно оформили постачання Україні американських винищувачів «F-16». Це вперше з початку «спецоперації», розпочатої росією в лютому 2022 року, і має стати полегшенням для українців, які місяцями закликають доставити західні літаки для протистояння вторгненню військ москви.


«Нідерланди та Данія зобов’язуються передати Україні та українським військово-повітряним силам літаки «F-16», - заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у неділю вдень під час раптового візиту разом із Зеленським на військову авіабазу поблизу Ейндховена.

«Сьогодні ми зробили ще один крок для зміцнення повітряного щита України», – сказав український Президент. – І це лише початок».
Норвегія, яка є членом НАТО, передасть Україні, чиї збройні сили ведуть важкий контрнаступ проти росії, винищувачі «F-16». Про це повідомили норвезькі ЗМІ в четвер, 24 серпня. Повідомлення з’явилися під час візиту прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гара Стере до Києва.


У лютому Норвегія, яка є провідною країною-експортером нафти, оголосила, що пожертвує Києву 75 мільярдів крон (7 мільярдів доларів) у межах п’ятирічного пакету підтримки, зробивши Норвегію одним із найбільших у світі донорів України. Гроші будуть рівномірно розподілені між військовою та гуманітарною допомогою протягом п'яти років і поділені на щорічні транші по 15 мільярдів крон (1,4 мільярда доларів).

13 переглядів0 коментарів

댓글


bottom of page